در روزهای آینده حقایقی را به مردم خواهم گفت

به گزارش اعتماد نو ، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر یکشنبه در مراسم افتتاح همزمان طرح‌های اقتصادی و زیربنایی استان قزوین، گفت: باید از فضایی که امروز برای کشورمان بوجود آمده، حداکثر استفاده را به عمل آوریم.

رییس‌ جمهور خاطر نشان کرد: در شرایط بعد از توافق هسته‌ای، کسب و کار آسان‌تر و صادرات راحت‌تر و واردات مواد اولیه نیز تسهیل شده است و کشتی‌های بزرگ می‌توانند در بنادر کشورمان، پهلو بگیرند و به راحتی می‌توانیم محصولات خود را به خارج کشور صادر کنیم.

دکتر روحانی با بیان اینکه در آغاز دولت یازدهم صنایع پتروشیمی تحت تحریم قرار داشت، اظهار داشت: در آن دوران انبارها و حتی محوطه واحدهای پتروشیمی، انباشته از محصولات تولیدی بود و دیگر فضایی برای تولید محصول جدید وجود نداشت و بنابراین فعالیت واحدهای تولیدی تقریباً به حالت نیمه تعطیل در آمده بود.

رییس‌ جمهور افزود: امروز شرایط مناسبی برای تولید و صادرات بوجود آمده است و باید از آن استفاده کرده و همدیگر را کمک کنیم، اما متأسفانه عده‌ای نه تنها از این شرایط جدید استفاده نمی‌کنند بلکه به نحوی به دنبال دلسرد کردن مردم هستند.

دکتر روحانی تصریح کرد: در روزهای آینده و فرصت‌های پیش‌رو، برخی حقایق را که تاکنون به مردم نگفته‌ام، خواهم گفت که چگونه برخی بجای کمک به ملت و پیشرفت ایران، ‌هر روز سنگ‌اندازی کردند، اما ملت ایران مقاومت، قدرت و ایستادگی به خرج داده و بدون اعتنا به بوق‌ و تبلیغات ناصحیح، کار خودشان را انجام دادند.

رییس‌ جمهور خاطر نشان کرد: امروز در استان قزوین، طرح هایی با هزینه یکهزار و ۴۰۰ میلیارد تومان افتتاح شد و بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر مشغول به کار شدند و همه باید از ایجاد اشتغال برای جوانان خوشحال باشیم.

دکتر روحانی افزود: واحدهای تولیدی که در ماه‌های قبل افتتاح شده و در روزهای آینده نیز به بهره‌برداری خواهند رسید، به معنای امیدبخشی در کشور است.

رییس‌ جمهور با بیان اینکه کشورمان از توان فراوان در نیروی انسانی و مواد اولیه برخوردار است، گفت: در دولت یازدهم به میزان تولید مواد پتروشیمی، حدود ۹ میلیون تن افزوده شده که ارزش آن بالغ بر ۵٫۵ میلیارد دلار است و امروز از حرکت و شتاب خوبی در صادرات غیرنفتی و تولید نفت و گاز، صنایع مختلف‌ و معادن برخوردار هستیم.

دکتر روحانی با اشاره به وعده‌های دولت تدبیر و امید به مردم استان قزوین، اظهار امیدواری کرد، تا پایان دولت یازدهم بسیاری از این وعده‌ها جامه عمل بپوشد.

محمدرضا خاتمی: تدبیر و امید این‌بار نیز پیروز میدان خواهد بود
هم اکنون بخوانید

رییس‌ جمهور افزود: امیدوارم خط سوم راه‌آهن از تهران به قزوین و راه‌آهن قزوین به رشت تا پایان این دولت به بهره‌برداری برسد و متعاقب آن راه‌آهن رشت، آستارا که ایران را به روسیه، قفقاز و اروپا متصل می‌کند، آغاز گردد.

دکتر روحانی با اشاره به اقدامات دولت در زمینه آب و آبیاری نوین، گفت: تا پایان دولت یازدهم، ۲۰ هزار هکتار از اراضی تحت پوشش شیوه های نوین آبیاری قرار می گیرند. همچنین انتقال آب سد طالقان به شهرهای مختلف قزوین از آرزوهای مردم این دیار است و امروز باید همگان از حرکت بزرگی که در کشور برای عمران و آبادانی شروع شده، خوشحال باشیم.

رییس‌ جمهور خاطرنشان کرد: سال گذشته یک هزار و ۱۱۱ واحد نیمه فعال در استان از تسهیلات بانکی استفاده کردند و در سال جدید این روند، سرعت بیشتری خواهد گرفت.

دکتر روحانی با تأکید بر لزوم ایجاد اشتغال برای جوانان، گفت: اشتغال‌زایی کاری بسیار سخت و پیچیده است، تنها ۵ کشور در دنیا هستند که می‌توانند سالانه بیش از ۶۰۰ هزار شغل ایجاد کنند، چرا که ایجاد شغل به سرمایه‌گذاری عظیمی نیاز دارد و برای این منظور باید سرمایه داخلی، خارجی و فناوری جدید، جذب شود. با این وجود در سال ۹۵، مجموعاً ۶۳۰ هزار شغل خالص در کشور ایجاد گردید و این رقم قابل ملاحظه‌ای است که البته کافی نیست و باید بیشتر تلاش کنیم و خودمان را برای ایجاد اشتغال‌ بیشتر، آماده کنیم و در این راه باید همه مردم، دستگاه‌های تبلیغاتی و مجلس شورای اسلامی دست به دست هم بدهیم و بتوانیم در مسیر پیشرفت، تولید ملی و اشتغال، حرکت کنیم.

رییس‌ جمهور با تأکید بر اینکه حضور ملت ایران برای اعلام اراده و مطالباتشان از اهمیت بسزایی برخوردار است، تأکید کرد: مردم هم باید با زبان و هم با عمل و رأی خود مطالباتشان را به مسئولین اعلام کنند که به دنبال چه مسیری هستند.

رییس جمهور با اشاره به  اینکه انتخابات فضا و فرصتی است که مردم نظر و راهشان را بیان می کنند، گفت: آنچه امروز داریم و به دست آورده ایم، در سایه انتخاب مردم در سال ۹۲ است. اگر مردم در سال ۹۲، راه تعامل سازنده با دنیا را انتخاب نکرده بودند، امروز تولید و صادرات نفت کشور، صنایع پتروشیمی و تولیدات صنعتی و معدنی و کشاورزی کشور وضعیت دیگری داشت.

ماه محرم بهترین فرصت برای احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است
هم اکنون بخوانید

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه انتخابات برای سرنوشت کشور خیلی مهم است، افزود: این روزها بزرگترین وظیفه ما این است که همه مردم را تشویق به رفتن پای صندوق رای و اعمال نظر و انتخابشان در میان کاندیداها کنیم. انتخابات برای مردم،  روزی تعیین کننده برای کشورشان، آینده فرزندانشان، سرنوشت منطقه و سرنوشت روابط ما با دنیا است.

رییس جمهور اظهار امیدواری کرد تا در روزهای آینده همه بانشاط و شاداب، با تشویق دیگران به استفاده از فرصت اعمال نظر و رای شان، بتوانیم انتخابی با شکوه و حماسه ای بزرگ تر از سال ۹۲ بیافرینیم.

دکتر روحانی در ابتدای این مراسم در هنگام افتتاح ۱۵ طرح صنعتی و زیربنایی در سطح استان قزوین با بیان اینکه مایه مباهات است که شاهد هستیم همه روزه مردم ایران در استانهای مختلف برای ارتقای تولید و بهره گیری و صیانت از ثروت ملی شان تلاش و زمینه را برای اشتغال جوانان عزیز آماده می کنند، اظهار داشت: این خبر خوشحال کننده ای است که شنیدیم در حالی که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا سال ۹۲ حدود ۲۱ هزار هکتار از اراضی قزوین به شیوه های آبیاری مدرن تجهیز شده و در مدت فعالیت این دولت نیز تقریبا معادل همان مقدار از اراضی کشاورزی به سیستمهای نوین آبیاری مجهز می شوند.

رییس جمهور همچنین پس از افتتاح پروژه های گازرسانی در قزوین، تصریح کرد: شرکت ملی گاز در سه سال و نیم سپری شده از فعالیت این دولت، کار بسیار بزرگ و افتخارآمیزی انجام داده است. در حالی که از ابتدای تاسیس شرکت گاز تا پیش از این دولت، به حدود ۹ هزار روستا گازرسانی شده بود، در این دولت به حدود ۱۴ هزار روستا گازرسانی شده است.

دکتر روحانی همچنین با اشاره به افتتاح پروژه های ارتباطاتی در استان قزوین گفت: در دولت یازدهم اقدامات بسیار بزرگی در زمینه وسایل ارتباطی و اتصال روستاها به اینترنت انجام شده است. امروز موضوع ارتباطات و فناوری اطلاعات، تنها بر موضوع ارتباطات متمرکز نیست و مساله اشتغال و ایجاد تحرک در جامعه مطرح است. البته در استفاده از هر وسیله و فناوری جدید باید به فرهنگ استفاده از آن نیز توجه کرده و استفاده صحیح از آن را به جوانان آموزش داد.

 

منبع:پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 3 =

دکمه بازگشت به بالا