عذرخواهی هیلاری کلینتون از باراک اوباما!

به گزارش اعتماد نو ، کتابی که به تازگی درباره انتخابات ریاست جمهوری اخیر آمریکا منتشر شد، فاش کرده هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری پس از شکست مقابل دونالد ترامپ با باراک اوباما، رییس جمهور وقت تماس گرفته و از او عذرخواهی کرد.

 به نوشته روزنامه اکسپرس، کتاب «در هم شکسته: در داخل کمپین انتخاباتی محکوم به شکست هیلاری کلینتون» نوشته “جاناتان آلن و ایمی پارنس” ثانیه به ثانیه اینکه چطور با پیروزی ترامپ در یک آشفتگی سیاسی گسترده اعتماد از بین می‌رود و یاس و اندوه جایگزین آن می‌شود را بازگو می‌کند.

این کتاب فاش می‌کند که هیلاری کلینتون با دونالد ترامپ تماس گرفته و به او پیروزی‌اش را تبریک می‌گوید و حمایت خود از موفقیت آمریکا که به معنای موفقیت ترامپ است را اعلام می‌کند.

همچنین افشا شده که باراک اوباما به کلینتون می‌گوید که به منظور حفاظت از اعتماد عمومی به سیستم انتخاباتی که مخالفان کلینتون سعی در مختل کردن آن داشتند شکست خود را بپذیرد.

در این کتاب آمده است: “هیلاری در هم فرو می‌رود. او برای این بحث آماده نبود. تماس تلفنی هیلاری و اوباما درست قبل از مشخص شدن نتیجه نهایی انتخابات صورت گرفت. در حال حاضر اگرچه اوباما به هیلاری تسلی و دلداری می‌دهد اما واقعیت و شکست او در همان زمان هیلاری را به زانو در آورده و آسیب‌های زیادی به او وارد کرده است. هیلاری، اوباما را مایوس کرد، در حقیقت هیلاری خودش، حزبش و کشورش را مایوس کرد. میراث اوباما و رویاهای هیلاری برای رسیدن به ریاست جمهوری زیر پاهای دونالد ترامپ خرد شدند. تمام مسئولیت این مساله با هیلاری بود. او بدون هیچ رغبتی روی صندلی نشست و تلفن را برداشت: آقای رییس جمهور متاسفم!”

افزایش قیمت نفت در پی ممنوعیت واردات نفت روسیه از سوی آمریکا
هم اکنون بخوانید

براساس گزارش این کتاب، بیل کلینتون احساس می‌کرد که همسرش و تیم انتخاباتی‌ وی به طور دقیق خطری را که ترامپ به همراه دارد، متوجه نشده‌اند.

نویسندگان این کتاب ادعا کردند: بیل کلینتون احساس می‌کرد که بریگزیت نشان داد یک تحقیر جدی برای ساختارهای قدرت موجود وجود دارد که منعکس‌کننده حال و هوای رای‌دهندگان آمریکایی است اما نمی‌دانست که چرا همسر و تیم انتخاباتی‌اش کاری انجام نمی‌دهند.

منبع:ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 3 =

دکمه بازگشت به بالا