حقوق بازنشستگان و قهرمانان را افزایش خواهیم داد

وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد در سال جاری میزان حقوق بازنشستگان و قهرمانان را افزایش خواهیم داد.

به گزارش اعتماد نو ، مسعود سلطانی‌فر در نشست تخصصی تبیین راهبرد ورزش بانوان در اعتماد نو به نقل از برنامه ششم توسعه کشور با رویکرد “تولید و اشتغال” که صبح امروز (دوشنبه) در هتل المپیک تهران برگزار شد، پس از تسلیت به بازماندگان سیل اخیر آذربایجان و کردستان و با اشاره به انتخابات پیش روی ریاست جمهوری که در ماه آینده برگزار خواهد شد، اظهار امیدواری کرد که ملت با حضور گسترده خود در رای‌گیری هم‌چون سال‌های گذشته باعث برگزاری یک انتخابات خوب شود تا این انتخابات به یک رفراندوم بزرگ تبدیل شود.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه‌ بیان‌ کرد: بنابر آن چه که قول داده بودیم در عرصه ورزش بانوان اهتمام ویژه‌ داشته باشیم تا بانوان حضور گسترده‌تری در ورزش کشور چه در بخش مدیریتی و چه در بخش حضور در رقابت‌ها و رویدادهای مختلف داشته باشند، تلاش خود را خواهیم کرد تا به وعده‌های‌مان عمل کنیم.

او در ادامه‌ افزود: باور من بر این است که باید از حضور بانوان در عرصه‌های مدیریتی ورزشی کشور بسیار بیش‌تر از چیزی که در حال‌ حاضر وجود دارد استفاده کنیم و باور دارم که بانوان می‌توانند عهده‌دار مدیران کل در استان‌ها شوند و بسیاری از بانوان می‌توانند هدایت فدراسیون‌های مهم کشور را بر عهده بگیرند و بسیاری از هیات‌های ستادی می‌توانند با حضور بانوان دلسوز و متخصص مدیریت شوند. ان‌شاء‌الله در سال ۹۶ این توفیق را داشته باشم تا به وعده‌های خود در ورزش بانوان عمل کنیم.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه‌ به دستاوردهای دولت “تدبیر و امید” در بخش ورزش و جوانان اشاره و خاطرنشان کرد: دولت در سال ۹۲ در شرایطی کشور را تحویل گرفت که جدا از ورزش در تمام بخش‌های کشور مشکلات و بحران‌هایی وجود داشت، بی‌ثباتی اقتصادی، کاهش سرمایه‌های ملی شرایط ملتهبی را در کشور به وجود آورده بود و در بخشی از ماه‌ها و سال‌ها دیده می‌شد که بخشی از دارای‌های مردم به واسطه کاهش ارز، کاهش پیدا کرده بود و تورم بالا شرایطی را به وجود آورده بود که هیچ سرمایه‌گذار داخلی و خارجی رغبت به سرمایه‌گذاری نداشت.

واکنش وزیر ورزش به حضور آمریکایی ها در ایران برای جام جهانی کشتی
هم اکنون بخوانید

او ادامه‌ داد: در شرایطی سکان وزارت ورزش و جوانان را در اختیار گرفتم که تعداد زیادی از فدراسیون‌ها بدون رییس بودند، پاداش بسیاری از قهرمانان پرداخت نشده بود و پروژه‌های ناتمامی در دست وزارتخانه باقی‌ مانده بود. تلاش وزیر گذشته گودرزی و همکاران او و هم‌چنین تلاش من در مدت حضوری که در این وزارت ورزش و جوانان دارم باعث شده است تا حدود بسیار زیادی یک وضعیت با ثباتی را ایجاد کنیم و فدراسیون‌های بدون رییس، صاحب رییس شدند.

وی در ادامه‌ با مروری بر عملکرد دولت تدبیر و امید و مقایسه آن با گذشته بیان‌ کرد: در سال ۹۶ در مقایسه با سال ۹۲ مجموع اعتبارات ورزش حدود سه برابر شده است و این با وجود مشکلات مالی بوده است. هم‌چنین اعتبارات عمرانی ما مربوط به پروژه‌ های مختلف ۱۲۰ درصد افزایش داشته است و پروژه‌های ناتمام بسیاری در دولت “تدبیر و امید” تکمیل و بهره‌برداری شد. مشکل استخدام قهرمانان در میسر خود قرار دارد و تعدادی از این قهرمانان استخدام شدند. بنا داریم در سال جاری میزان حقوق قهرمانان و بازنشستگان را افزایش دهیم.

به‌ گزارش ‌ایسنا، وزیر ورزش و جوانان در حاشیه این نشست در جمع پایگاه خبریان، بیان‌ کرد: قهرمانی تیم فوتبال پرسپولیس را به همه اعضای باشگاه و هم‌چنین همه هواداران که این تیم را تشویق کردند و تیم توانست در فاصله سه هفته تا پایان رقابت‌های لیگ قهرمان شود، تبریک می‌گویم. این حاصل یک اهتمام جمعی است و جوانان پرسپولیس فعل خواستن را صرف کردند.

سلطانی فر در ادامه‌ بیان‌ کرد: این تیم جوانگرایی را از سال گذشته آغاز کرده بود و نتیجه‌ آن را نیز دید. همان کاری را که تیم فوتبال استقلال در بخش جوانگرایی انجام می‌دهد. هر جا که به جوانان اعتماد شد آن‌ها نتیجه‌ خوبی را داشتند.

برنامه‌های وزیر پیشنهادی دولت در حوزه جوانان
هم اکنون بخوانید

او در ادامه‌ خاطرنشان کرد: امیدوار هستم در لیگ‌های آسیایی نیز بتوانیم یک تیم ایرانی قهرمان شود.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه‌ بیان‌ کرد: در لیگ باشگاه‌های آسیا نیز یک تیم ایرانی قهرمان شود. همان‌طور که تیم‌ ‌ملی در رنکینگ آسیا اول است، تیم‌های باشگاهی ما نیز بتوانند قهرمانی را در قاره کهن به دست بیاورند.

او درباره شرایط تیم‌ ‌ملی نیز بیان‌ کرد: امیدوار هستم که تیم‌ ‌ملی بتواند حضور مقتدرانه‌ای که تاکنون روند خود را حفظ کرده است را داشته باشد و بدون حرف و حدیث به رقابت‌های جام جهانی صعود کنیم و در آن جا بتوانیم نمایش خوبی را داشته باشیم.

وزیر ورزش و جوانان درباره حضور خانواده‌ها برای تماشای رویدادهای ورزشی ، بیان‌ کرد: این هدفی است که از گذشته در دست بررسی است و امیدواریم که شرایطی فراهم شود که با حفظ شئونات اسلامی بتوانیم خانواده‌ها در رویدادهای ورزشی حضور داشته باشند.

سطانی فر در پاسخ به این سوال که با توجه به نزدیکی مسابقات کشورهای همبستگی اسلامی بودجه فدراسیون‌ها واریز نشده است و برخی از فدراسیون‌ها نیز ناراضی هستند، بیان‌ کرد: فدراسیونی ناراضی نیست و این حرف شماست. هنوز کارمندان حقوق ماه اول خود را دریافت نکرده‌اند و هنوز ماه اول به اتمام نرسیده است. اجازه دهید بودجه واریز خواهد شد.

سلطانی‌فر در پاسخ به این سوال که دیروز اداره کل نظارت بر طرح‌های عمرانی یک انتصاب داشته است هدف خود را این گونه بیان‌ کرد: با توجه به این که پروژه‌های نیمه تمام زیادی داریم و این نیازمند این است تا یک نظارت ‌دقیق‌تری داشته باشیم به همین دلیل یک انتصاب را انجام دادیم.

 

منبع:ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک − یک =

دکمه بازگشت به بالا