روند بهبود اقتصاد ایران با روی کار آمدن رقبای روحانی متوقف می‌شود

به گزارش اعتماد نو ،  «رویترز»  اعلام کرد : حسن روحانی رییس جمهور ایران روز جمعه برای دومین دوره چهارساله ریاست جمهوری ثبت نام کرد. او گفته بار دیگر من آمده ام برای ایران برای آزادی و برای ثبات کشور. از ایرانی ها می خواهم بار دیگر بیایند برای ایران و برای اسلام.

در این گزارش گفته شده انتخاب روحانی در سال ۲۰۱۳ به انزوای ایران در جهان پایان داد و جامعه ای بازتر و آزادتر را به ارمغان آورد. اما تلاش برای آزاد سازی اقتصاد وابسته به نفت ایران بعد از لغو تحریم های بین المللی به واسطه توافق هسته ای در صورت روی کار آمدن دشمنان اصولگرای روحانی در خطر قرار خواهد گرفت.

رویترز همچنین مدعی شده بسیاری  از ایرانیان به دلیل کندی روند بهبود اوضاع اقتصادی از زمان لغو تحریم ها یبین المللی صبرشان را از دست داده اند.

ابراهیم رییسی روحانی صاحب نفوذ ایرانی تولیت آستان قدس رضوی یکی از کاندیداهای رقیب روحانی از جریان تندروی ایران است. او روز جمعه به پایگاه خبریان گفت: رای مردم آینده کشور را تعیین میکند. اوضاع اقتصادی موجود ایران باید بهبود پیدا کند.

روحانی در سال ۲۰۱۳ به طور مستقیم و در دور اول با رای بیشتر از ۵۰ درصد انتخاب شد و هیچ از کاندیداهای رقیب او بیش از ۱۷ درصد آرا را به خود اختصاص نداده بودند اما ممکن است این دوره در صورتی که اردوگاه اصولگرایان تندرو در مقابل او صف کشیده باشند کار او به این راحتی نباشد.

اما علی رغم صحبت های ماه های اخیر اصولگرایان تندرو قادر به اتحاد پشت یک کاندیدای مشخص نیستند و رهبر ایران نیز هنوز برای اتحاد آنها اقدامی نکرده است.

انتخاب کاندیدای واحد اصولگرایان با کیست؟
هم اکنون بخوانید

 

منبع:اعتماد نو به نقل از ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 16 =

دکمه بازگشت به بالا