توافق برای عزیمت به حج تمتع با موفقیت در حال اجرا است

حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در نشست  عصر روز گذشته شورای اعتماد نو به نقل از برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری گفت: کارها و اعتماد نو به نقل از برنامه های مورد نظر حج ۹۶ به خوبی پیش می رود و مشکل خاصی وجود ندارد.

به گزارش اعتماد نو ، قاضی عسکرسفر اخیر سرپرست سازمان حج وزیارت و هیئت های کارشناسی به عربستان برای پیگیری مفاد تفاهم نامه حج را مفید دانست و افزود: با توجه به مذاکرات صورت گرفته مسیر برای تحقق اهداف مورد نظردرحوزه حج فراهم و شرایط مساعدی ایجاد شده است و درخصوص مسایل اجرائی حج پیش روی زائران نگرانی وجود ندارد.
درادامه این جلسه حمید محمدی سرپرست سازمان حج وزیارت به تفصیل محورهای مذاکرات خود با وزیر حج عربستان را بیان وتاکید کرد: دراین گفتگوها مسایل اجرایی و توافقات صورت گرفته در تفاهم نامه حج مطرح و به صورت دقیق بررسی شد و کارها و اعتماد نو به نقل از برنامه ها درحوزه های مختلف درفضایی مناسب درحال پیگیری است.
وی فاجعه منا را ازمحورهای مهم مورد توجه در این مذاکرات ذکر کرد و افزود: وزیر حج عربستان نیز با حساسیت روند کار در کمیته تشکیل شده برای بررسی ابعاد مختلف این فاجعه را دنبال می کند و جمهوری اسلامی ایران هم نظرات خود درباره فاجعه منا را به طرف مقابل ارائه کرده است و کار با جدیت دنبال می شود.
سرپرست سازمان حج وزیارت ادامه داد: طرف سعودی برای صدور ویزا برای اعزام تیم های کارشناسی بخش های مختلف آمادگی دارد و درمذاکرات تصریح شد در صورتی که مشکلات اجرایی را درحج امسال شاهد نباشیم راه اندازی سفرعمره نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت.
درادامه این جلسه نحوه اطلاع رسانی، میزان اسکان حجاج ایرانی درمدینه قبل و بعد با توجه به امکانات موجود دردو شهرمدینه و مکه، اسکان زائران درعرفات و منا ، نقل و انتقال حجاج توسط شرکت های هواپیمایی داخلی و سعودی و نحوه واگذاری فیش های حج وعمره اولویت دار بررسی شد و نماینده ولی فقیه لزوم افزایش اطلاع رسانی به مخاطبان حوزه حج در امور مختلف فرهنگی و اجرائی را یادآور شد.
منبع: ایران آنلاین
حجاج ایرانی در سلامتند
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا