گزارش معاون اول رئیس جمهوری قابل قبول و قابل تقدیر بود

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه انتخابات نباید مسائل مربوط به اقتصاد مقاومتی را تحت الشعاع قرار دهد، گفت: دولت باید با کمی سرعت بیشتر و هماهنگی بیشتر تلاش کند که سال ۹۶ هم بتوانیم گام های بلندتری در زمینه اقتصاد مقاومتی برداریم.

به گزارش اعتماد نو ، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در گفتگویی با تأکید بر اینکه سیاست های مربوط به اقتصاد مقاومتی سیاست های یک ساله نیست، در مورد عملکرد دستگاه اجرایی در این زمینه اظهار داشت: در سال ۹۵ مسئولان اجرایی کشور تقریبا مقدماتی را فراهم کردند و همین که ما از رکود به سمت رونق حرکت کنیم کار مهمی است. باید برای رونق دادن به واحدهای تولیدی و صنعتی تلاش کنیم؛ مخصوصا واحدهایی که چه به خاطر تحریم و چه عوامل دیگری مثل عدم نقدینگی تعطیل شده نیاز دارند که تحریک شوند و نقدینگی برای آنها فراهم شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: قدم های خوبی برداشته شده اما کافی نیست و باید جدی تر گرفت چون مشکلات اقتصادی از جمله اشتغال، واگذاری ها، مسأله قاچاق وواردات بی رویه مشکلات جدی کشور است و تا رسیدن به اقتصاد مقاومتی هدف و رسیدن به ۲۴ بند اقتصاد مقاومتی فاصله زیادی داریم. بنابر این دولت باید با کمی سرعت بیشتر و هماهنگی بیشتر تلاش کند که سال ۹۶ هم بتوانیم گام های بلندتری در زمینه اقتصاد مقاومتی برداریم؛ چالش های اقتصاد مقاومتی و چالش های اجتماعی مثل بیکاری و معیشت مردم را جدی بگیریم. امیدواریم که بانک ها و مردم همکاری کنند و دولت هم این قضیه را جدی تر دنبال کند.

سختی‌ها در آینده نه چندان دور تمام خواهد شد
هم اکنون بخوانید

وی اقتصاد مقاومتی را یک مسأله ملی دانست و تأکید کرد: همه جناح ها توجه داشته باشند که انتخابات نباید مسائل مربوط به اقتصاد مقاومتی را تحت الشعاع قرار دهد. این یک فرمان عمومی، ملی و فراجناحی است و هر دولت، وزیر و ارگانی، در هر شرایطی و همه مردم به نحوی در رابطه با اقتصاد مقاومتی مسئولیت دارند. البته گزارش معاون اول رئیس جمهوری هم گزارش قابل قبول و قابل تقدیری بود اما تا آرمان ها هنوز خیلی فاصله داریم.

آیت الله دری نجف آبادی در مورد رابطه معیشت مردم و اقتصاد مقاومتی گفت: طبیعتا یکی از اهداف اقتصاد مقاومتی توجه به معیشت مردم است. توجه به عدالت اجتماعی، حمایت از اقشار آسیب پذیر، ایجاد اشتغال سالم و مولد، بومی کردن اقتصاد و مبارزه با فساد همه معیشت مردم مرتبط است. معیشت مردم یعنی هزینه های مردم کاهش و رفاه عمومی مردم و بهره وری در کشور افزایش پیدا کند و کارآیی اقتصاد بالا رود و اینها به معیشت مردم مربوط است و همه هم جزو سیاست های اقتصاد مقاومتی هستند.

منبع:جماران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا