جریان‌های سیاسی اجازه تحرک افراد تندرو در انتخابات را ندهند

به گزارش اعتماد نو ، کریمی اصفهانی در گفت‌وگویی با بیان اینکه مساله انتخابات قبل از اینکه موضوعی جناحی باشد یک بحث ملی است، گفت: هر کسی که به کشور و نظام و انقلاب علاقه‌مند است، باید نهایت سعی خود را داشته باشد که مردم پای صندوق رای حاضر شوند و طبیعی است که هر مقدار که به مردم امید دهیم، حضور بیشتری در پای صندوق‌های رای دارند و افرادی  که سعی می‌کنند یاس را در جامعه تثبیت کنند موجب می‌شوند که حضور و اقبال مردم کاهش یابد.

دبیرکل جامعه انجمن اسلامی اصناف و بازار، تاکیدکرد: در انتخابات هر دو جناح سیاسی باید سعی کنند که دعواهای جناحی به جامعه منتقل نشود و هر جناحی باید داشته‌ها، اعتماد نو به نقل از برنامه‌ها و تیم خود را ملاک عمل قراردهد.

او افزود: تحقیر و تخطئه رقیب از سوی جناح‌ها مورد رضایت مردم نیست و باعث دلزدگی می‌شود و باید بدانیم که التهاب به جامعه وارد کردن منجر به عدم اقبال مردم خواهد شد و رعایت این موارد الزامی است.

کریمی اصفهانی با اشاره به مسائل جهانی و تاثیر آن بر روی تصمیم‌گیری مردم گفت: گاه شاهد هستیم که استکبار و صهیونیست حملاتی را نسبت به کشور ما در دستور کار دارند و مردم نسبت به گذشته بیشتر متوجه حقایقی که برای آنها روشن نبوده شده‌اند، وضعیت امروز ما از اوایل انقلاب بسیار بهتر است لذا آگاهی مردم افزایش روز افزون یافته و دوست و دشمن خود را بهتر می‌شناسند.

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه مردم توجه دارند که برای هر موضوعی باید خود سرنوشتشان را رقم بزنند، اظهار داشت:  هیچ مساله‌ای در جوامع تغییر نمی‌کند مگر اینکه ملت خواهان اصلاح مسائل باشند بنابراین اگر مردم حضور پررنگ در انتخابات داشته باشند  و مسوولان را با رای خود پشتیبانی کنند، به همان نسبت قدرت و قوت نظام بالا می‌رود و در صحنه‌های جهانی با اقتدارتر وارد می‌شویم و حقوق مردم بیشتر ایفا خواهد شد.

یکی از هنرهای احمدی‌نژاد کشف استعداد بقایی در «معاونت حراست فیزیکی سازمان آب تهران» برای ریاست‌جمهوری بود
هم اکنون بخوانید

او در رابطه با آسیب‌هایی که به انتخابات وارد می‌شود، بیان کرد: زمانی که جامعه را ملتهب  می‌کنیم. درگیری بین جناح‌های سیاسی صورت می‌گیرد و به جای اینکه اعتماد نو به نقل از برنامه ارائه دهیم تخریب را ملاک عمل قرار می‌دهیم و به انتخابات آسیب وارد می‌کنیم که باید از این رویه اجتناب شود.

او افزود: همه باید ایران و انقلاب را آن خود بدانند و به این نکته بیاندیشند که دنیا در مقابل ما ایستاده است اما  امروزه توانستیم به عنوان یک کشور پیروز و امن در منطقه قرار گیریم و برای این که بهتر از شرایطی که امروز هستیم باشیم و پیشرفت کنیم باید فردا را از امروز بسازیم.

کریمی اصفهانی درباره لازمه جلوگیری از ورود تفکرات افراطی در انتخابات گفت: افرادی که تندرویی و کندروی می‌کنند به طور حتم مورد تایید نیستند و آنهایی که اعتدال را اصل قرار می‌دهند و فحاشی و تندرویی نمی‌کنند  در انتخابات مورد قبول قرار می‌گیرند و افراد تندرو از هر دو جناح محروم هستند.

او تاکید کرد: اصولگرایان و اصلاح‌طلبان باید تندروی‌ها را رصد کنند و اجازه دخالت، تحریک و ایجاد مشکل در انتخابات توسط این افراد را ندهند.

کریمی اصفهانی بیان کرد:  نامزدهای انتخاباتی باید خادم باشند و کسانی که عمل و حرفش با هم هم‌خوانی ندارد شعارهایی بی‌محتوا ندهند.

او با بیان اینکه رییس‌جمهور وظایف خاص خود را دارد، تاکید کرد: بنابراین باید قانون‌گذاری را برعهده مجلس بگذارد اما برخی به گونه‌ای صحبت می‌کنند که گویی می‌خواهند قانون وضع کنند اما نامزدها باید در نظر داشته باشند که بهترین طرح را برای اجرا ارائه دهند.

تبلیغات کاندیداها توسط بهزیستی «ممنوع»
هم اکنون بخوانید

دبیرکل جامعه اسلامی اصناف و بازار  درباره این که کاندیداهای انتخابات چه مواردی را باید مد نظر داشته باشند، بیان کرد : مساله‌ای که امروز معضل جامعه ما قرار دارد بحث اقتصاد است. برای اشتغال طرح ارائه دهند و ابلاغیه اصل ۴۴ به صورت کامل اجرا شود و بسترهای اجرایی آن آماده و موانع بر سر راه برطرف شود و عزم جدی برای این کار داشته باشند و همچنین امنیت سرمایه برای سرمایه‌گذار حفظ شود تا در این صورت کار رونق پیدا کند و در سایه آن اشتغال ایجاد شود.

 

منبع:اعتماد نو به نقل از ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + یازده =

دکمه بازگشت به بالا