سالانه ۳۰ هزار معلول در کشور به دلیل اختلالات ژنتیکی متولد می شوند

اعتماد نو : انوشیروان محسنی بندپی در جلسه مشترک شورای اداری نوشهر چالوس و کلاردشت در بندر نوشهر با اشاره به نگاه عادلانه و نهادینه کردن نکات کارشناسانه دولت تدبیر در رفع مشکلات، اظهار کرد: برخورداری ۱۱ میلیون ایرانی از دفترچه بیمه در طرح تحول سلامت که تا پیش از این از هیچ بیمه ای برخوردار نبودند از اقدام‌های موثر دولت تدبیر و امید بوده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر دارندگان این دفترچه در بخش بیمه روستایی تنها ۵ درصد و سایرین ۱۰ درصد هزینه درمان را پرداخت می کنند.

رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه دولت در حوزه تخصصی برای نخستین بار پیشگام شد، تصریح کرد: دولت تدبیر و امید  لایحه حمایت از حقوق معلولان و بحث اشتغال آنان را به مجلس پیشنهاد داده است.

محسنی بندپی به آماری از وضعیت دفترچه اشتغال کشور پرداخت و گفت: در سال ۷۶ تنها ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر دارای دفترچه اشتغال بودند که این میزان در سال ۹۳ به ۲۳ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر رسید و این امر پیشرفت قابل توجهی بوده است.

وی افزایش حداقل حقوق را از ۴۰۰ به ۹۰۰ هزار تومان در دولت تدبیر را از دیگر دستاوردهای این دولت دانست و افزود: حقوق بازنشستگان نیز با توجه به تورم و بیشتر از آن به صورت پلکانی افزایش یافته شد.

رئیس سازمان بهزیستی به کار گرفتن علم و کارشناسی را در رفع آسیب ها از دیگر اقدامات دولت تدبیر و امید دانست و یادآور شد: به کارگیری علم برای جلوگیری از بروز آسیب های اجتماعی از راهبردهای دولت است.

کمک بنیاد مسکن به معلولان و مددجویان برای ساخت مسکن شهری
هم اکنون بخوانید

محسنی بندپی با اشاره به تولد سالانه ۳۰ هزار معلول در کشور ناشی از اختلالات ژنتیکی، اظهار کرد: اجباری شدن غربالگری پیش از ازدواج برای پیشگیری از تولد ناشی از اختلالات ژنتیکی از اقدامات دولت بوده است.

وی با اشاره به راه اندازی اورژانس اجتماعی در کشور، گفت: با فعالیت این اورژانس ۴ هزار و ۲۲۰ نفر از خودکشی نجات پیدا کردند.

 

منبع:ایران آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 10 =

دکمه بازگشت به بالا