حماس گذرگاه بیت حانون را تا اطلاع ثانوی بست

جنبش حماس در واکنش به ترور مازن فقهاء، از فرماندهان گردان‌های شهید عزالدین قسام گذرگاه بیت حانون (ایرز) واقع در حد فاصل غزه و اراضی اشغالی را تا اطلاع ثانوی مسدود کرد. همزمان مراسم تشییع پیکر این شهید با حضور هزاران تن در غزه برگزار شد.

به گزارش اعتماد نو ، به نوشته روزنامه النهار، وزارت داخلی غزه وابسته به جنبش حماس امروز (یکشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که در پی ترور مازن فقهاء، اسیر آزاده و از فرماندهان گردان‌های عز الدین قسام به دست صهیونیست‌ها گذرگاه “بیت حانون” (ایرز) واقع در حد فاصل غزه با اراضی اشغالی تا اطلاع ثانوی و تا پایان تحقیقات در باره پرونده ترور فقهاء که روز جمعه در اثر تیراندازی گروهی ناشناس در مقابل منزلش در غزه به شهادت رسید، مسدود است.

هنوز رژیم صهیونیستی واکنشی نسبت به مسدود شدن این گذرگاه و یا ترور فقهاء نداشته است.

گذرگاه بیت حانون به منزله تنها درب ورود و خروج میان غزه و اراضی اشغالی است. تنها یک گذرگاه دیگر به نام کرم ابو سالم وجود دارد که ویژه جابه‌جایی کالاها است.
نیروهای گردان‌های شهید عز الدین قسام، شاخه نظامی حماس پیکر شهید مازن فقها، اسیر آزاده و از فرماندهان این گردان‌ها را از بیمارستان شفا به سمت مسجد بزرگ عمری تشییع کرده و پس از اقامه نماز بر پیکر این شهید فلسطینی در مسجد عمری، وی را در قبرستان شیخ رضوان در غزه دفن کردند.

در این مراسم علاوه بر هزاران فلسطینی، اعضای دفتر سیاسی حماس و رهبران گروه‌های مختلف فلسطینی نیز شرکت کردند.

شرکت‌کنندگان در این مراسم شعارهای “مرگ بر اسرائیل” و “انتقام انتقام” سر دادند.

هدف ما پایان دادن به اشغال اراضی فلسطین است
هم اکنون بخوانید

در همین راستا، خلیل حیه، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس دشمن صهیونیستی را مسئول کامل این جنایت دانست و گفت: نیروهای گردان‌های القسام به شکلی مناسب به این جنایت پاسخ خواهند داد.

حیه اظهار داشت: دشمن صهیونیستی از ارتکاب این جنایت پشیمان خواهد شد و خواهد فهمید که ملت فلسطین هرگز دست از مقاومت و مساله فلسطین نخواهد کشید.

وی افزود: تبعید مبارزان فلسطینی به کرانه باختری یا نوار غزه یا حتی خارج از فلسطین هرگز موجب دور شدن آنان از مقاومت نخواهد شد.

این عضو دفتر سیاسی حماس ادامه داد: اگر دشمن صهیونیستی گمان کرده می تواند معادلات جدیدی را بر غزه تحمیل کند، کاملا دچار اشتباه شده است زیرا نیروهای القسام قادر به مقابله به مثل و پاسخ‌گویی به جنایت های دشمن هستند.

خلیل حیه در ادامه تاکید کرد: راه مقاومت ادامه دارد و همه ما فلسطینی‌ها دارای یک قضیه و سرزمینی واحد هستیم و هرگز در برابر دشمن تسلیم نشده و عزم و اراده‌مان تضعیف نخواهد شد و خون شهید مازن فقهاء موجب شعله ور شدن مبارزات با دشمن صهیونیستی خواهد شد.

همچنین محمد هندی، از رهبران جنبش جهاد اسلامی نیز در سخنانی بر حق مسلم مقاومت در پاسخ‌گویی به جنایت های دشمن صهیونیستی تاکید کرد و گفت: دشمن گمان می کند با ترور رهبران و مبارزان مقاومت می تواند عزم و اراده ملت فلسطین را تضعیف کند اما کاملا در اشتباه است.

هندی تاکید کرد: تمامی گروه‌های مقاومت فلسطین متحد و یکپارچه پشت این شهید ایستاده‌اند و بر این اصل تاکید دارند که آزادسازی سرزمین فلسطین تنها با شهادت و مقاومت امکان پذیر خواهد بود.

قالیباف مایل به انصراف نبود
هم اکنون بخوانید

وی همچنین مقاومت و پایداری ساکنان کرانه باختری را ستود و شهادت این اسیر آزاده قسامی را نیز به خانواده‌اش در شهر طوباس واقع در کرانه باختری تبریک و تسلیت گفت.

تعدادی عامل مسلح ناشناس روز گذشته فقهاء را مقابل منزلش در جنوب غزه به ضرب ۴ گلوله به شهادت رساندند.

شهید فقهاء در عملیات تبادل اسرا در سال ۲۰۱۱ آزاد شده و به غزه تبعید شده بود.

 

منبع:ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا