به اصلاح‌طلبان نزدیکی فکری بیشتری دارم

به گزارش اعتماد نو ، حجت‌الاسلام ناصر نقویان  در نشست خبری امروز خود پس از نام‌نویسی در انتخابات شوراهای شهر و روستا، اعلام کرد: تمایلی به حضور و ثبت‌نام نداشتم اما به‌دلیل اصرار و درخواست دوستانم وارد عرصه شدم.

او در تشریح اهداف و اعتماد نو به نقل از برنامه‌ها و شعار انتخاباتی‌اش گفت:  شعار من سه کلمه است. شهر پاک. مردم پاک و مسئولان پاک.

نقویان توضیح داد: کلمه پاک بسیار معنا دارد. شهری که در آن بیکاری باشد، پاک نیست. شهری که جوانانش نتواند ازدواج کنند، پاک نیست و شهری که عده‌ای خاص درآمدهای کلان داشته باشند، پاک نیست. شهری که هم زن و شوهر در آن شاغل باشند و کودکان از آغوش مادر دور باشند، پاک نخواهد بود. شهری که در آن رانت و باندهای مافیایی تشکیل شود، پاک نیست. کمک مردم همراه ما بوده و اگر همواره به‌دنبال خواست مردم باشیم، موفق خواهیم شد.

این واعظ مشهور تهران در پاسخ به سوالی درباره احتمال حضورش در لیست‌های انتخاباتی یادآور شد: هنوز تصمیمی نگرفته‌ام و با هر دو گروه‌های اصولگرا و اصلاح‌طلب سازگاری فکری دارم و هرجا بتوانم خدمتی کنم و اصلاحی کرد و اصولی را حفظ کرد، آن‌جا خواهم بود.

نقویان در عین حال اعلام کرد:  با این حال فکر می‌کنم با خط‌بندی‌هایی که ایجاد شده، به دوستان امیدی و اصلاح‌طلبان نزدیکی فکری بیشتری دارم.

او در پاسخ به سوال پایگاه خبری اعتماد نو به نقل از ایلنا، در این رابطه که علت تاکید بر عدم تمایل زنان به اشتغال و حضور در فضاهای کاری چیست، گفت: فکر می‌کنم حدود ۹۰ درصد زنانی که کار می‌کنند بخاطر مشکل معیشت کار می‌کنند نه بخاطر عشق به کار.

براي كمك به منافع ملي به فضاي نظامي و پادگاني سابق خود برگرديد
هم اکنون بخوانید

نقویان در واکنش به اینکه آیا واقعاً فکر می‌کنید اگر در شهری زنان کار کنند، آن شهر پاک نیست، گفت: آن‌جا که زن مجبور است برای معیشت از خانه بیرون بیاید، همان است که گفتم!

او همچنین در واکنش به این پرسش که آمار ۹۰ درصد درخصوص عدم تمایل زنان به اشتغال از کجا احصا شده، گفت: اخیراً در یک اداره سخنرانی داشتم و گفتم ۷۰ الی ۸۰ درصد زنان به اجبار کار می‌کنند که خانمی بلند شد و گفت که بگویید ۱۰۰ درصد. ۱۰۰ درصد خانم‌ها به اجبار مسائل معیشتی کار می‌کنند!

او ادامه داد:  شما از خانم‌هایی که در فرمانداری کار می‌کنند، یک آمار بگیرید تا متوجه شوید چند درصد به اجبار کار می‌کنند. اگر خانمی توانی برای کار داشته باشد، نه من بلکه جامعه از کار آن زنان استقبال می‌کند و معتقدم سه شرط توانایی، وظیفه و علاقمندی می‌تواند نشان دهد که آیا زنان می‌توانند وارد عرصه کار بشوند یا خیر.

نقویان همچنین در پاسخ به سوالی درباره مفاسد اقتصادی در کشور گفت: اگر به تعبیر سیاسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی کنیم، درآمدها و حقوق‌ها مشخص باشد، میزان  زحمات مشخص باشد، مشکلات حل می‌شود. در کشورهای خارجی تمامی درآمدهای مسئولان حتی رییس جمهور به طور کامل و شفاف در معرض افکار عمومی قرار می‌گیرد که حتی یک سنت از این پول نامشروع نباشد.

 

منبع:اعتماد نو به نقل از ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 13 =

دکمه بازگشت به بالا