دیوان محاسبات حدود ۱۳ هزار میلیارد از تخلفات احمدی‌نژاد را مسترد کرد

به گزارش اعتماد نو ، محمود صادقی درباره آخرین وضعیت پرونده تخلفات احمدی‌نژاد بنابر اعلام دیوان محاسبات گفت: جزئیات و اطلاعات جدیدتری ازسوی دیوان محاسبات مجلس درباره تخلف ۴۸ هزار میلیارد تومانی رییس دولت‌های نهم و دهم عنوان نشده اما آن‌چنان که در جریان تصویب لایحه بودجه شاهد بودیم، موضوع تسویه بدهی‌های دولت منجر به افشای بخش دیگری از تخلفات دولت احمدی‌نژاد شد.

او گفت: در واقع در جریان این مسئله، چشمه‌ای دیگر از تخلفات دولت‌های نهم و دهم و همین‌طور برخی دیگر از نهادها  و سازمان‌های دولتی در دوره هشت ساله ریاست‌جمهوری آقای احمدی‌نژاد همچون نیروی انتظامی مشخص شد که در جریان فروش نفت تخلفاتی را مرتکب شده بودند.

دیوان محاسبات با شفافیت بیشتری عمل کند

رییس فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصادی و انضباط مالی مجلس شورای اسلامی همچنین با انتقاد از نحوه و رویه کاری دیوان محاسبات خاطرنشان کرد: نکته حائز اهمیت دیگر این‌که لازم است دیوان محاسبات با شفافیت بیشتری عمل کند.

دیوان محاسبات حدود ۱۳ هزار میلیارد از تخلفات احمدی‌نژاد را مسترد کرد

عضو هیات رییسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: متاسفانه دوستان در دیوان محاسبات تاحدودی تعلل می‌کنند و آن‌چنان که باید و شاید، نتیجه زحمات‌شان را به مردم گزارش نمی‌دهند. چرا که در همین بحث تخلفات دولت نهم و دهم، دیوان محاسبات حتی موفق شد حدود ۱۳ هزار میلیارد از مجموع ۴۸ هزار میلیارد تومان را مسترد کرده‌اند.

شفاف‌سازی بیشتر دیوان محاسبات منجر به افزایش اعتماد مردم می‌شود

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: درصورتی که دیوان محاسبات در رابطه با اقدامات مثبت خود بیشتر و بهتر از این اطلاع‌رسانی کند و در راستای شفاف‌سازی در مورد این مسائل اقدام کند، قطعاً اعتماد مردم بیشتر خواهد شد.

نورعلی تابنده درگذشت
هم اکنون بخوانید

صادقی در پایان تصریح کرد: به هر حال ما اقدامات خود در این موارد را ادامه خواهیم داد و از دیوان محاسبات درخواست داریم اطلاعات بیشتر و دقیق‌تری در اختیارمان قرار دهد.

 

منبع:اعتماد نو به نقل از ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 16 =

دکمه بازگشت به بالا