مدگرایی نباید هویت اسلامی را تخریب کند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی لباس را نوعی زبان انتقال پیام و یک رسانه عنوان کرد و گفت: لباس نباید عامل تفاخر بوده هویت اسلامی را تخریب کند.

به گزارش اعتماد نو ، ، سید رضا صالحی امیری شامگاه شنبه در آیین اختتامیه ششمین جشنواره مد و لباس فجر که در تالار وحدت برگزار شد ، تدوین ۱۰ اعتماد نو به نقل از برنامه در حوزه مد و لباس را یک ضرورت انکارناپذیر دانست.
وی گفت: ما به عنوان مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهادهای دست اندرکار حوزه مد و لباس باید یک سخن واحد را برای جامعه مخاطب داشته باشیم وگرنه تکثر نهادها در این حوزه جامعه مخاطب را دچار اغتشاش می کند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: به عنوان دستگاه فرهنگی کشور باید یک سخن برای جامعه مخاطب داشته باشیم که از چه سازمانی حرف بشنود.
صالحی امیری افزود: به عنوان وزارت ارشاد وظیفه جهت دهی به این موارد را داریم که لازمه آن درک لازم از فرهنگ ایرانی اسلامی و دست رد زدن به کالای خارجی است .
وی بابیان اینکه حجم فرصت ها بیشتر از آسیب هاست گفت: ما فعالان مدو لباس را از زاویه انسانی، اخلاقی و معرفتی می نگریم ، نباید جامعه بزرگ فعال در این حوزه مورد انگ زنی قرارگیرند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: در وزارت ارشاد وظیفه داریم از فعالان مد و لباس حمایت کرده و موانع این حوزه را برطرف کنیم.
منبع:جماران
برندگان جوایز انتخاب منتقدان معرفی شدند
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 11 =

دکمه بازگشت به بالا