جنگ بر سر قدرت و شهرت را به نام اسلام تمام نکنیم

به گزارش اعتماد نو ، سامان سلیمانی مرند با تاکید بر اینکه در حکومت دینی باید افراد با تقوا و متخصص بر کرسی های مدیریتی تکیه کنند، گفت: برخی افرادی که برای کسب قدرت و شهرت بیشتر دست به هر عمل ناشایسته و ظلم و فسادی می زنند، لایق پست های مدیریتی در حکومت های دینی نیستند و باعث آسیب شدید به اصل آن دین خواهند شد، چراکه برای اعمال خود توجیهات دینی هم می آورند و همواره برخی مردم تصور می کنند ریشه مشکلات یا فسادهای بوجود آمده توسط آن مدیر در دین است.

عضو مرکز پژوهش ادیان جهان، تقوا و تخصص را دو عنصر مهم یک مسئول یا مدیر در اسلام دانست و تصریح کرد: روایات بسیاری داریم که بر تقوا و تخصص مدیران تاکید دارند. برای مثال امام علی (علیه السلام) خطاب به مالک اشتر  او را به تقوا فرمان می دهد و از او می خواهد تا هواهای نفسانی اش را در هم بشکند. همچنین در نامه ای دیگر می فرمایند که اگر والی در پی هوای نفسانی خویش باشد، از عمل به عدل در بسیاری موارد باز می ماند.  امام صادق (علیه السلام) نیز در مورد اهمیت تخصص می فرمایند که فرقی بین خائن و غیر متخصص در سپردن امور نیست.

مدیر مسئول پرتال جامع عرفان و مذهب ایران ادامه داد: همه می دانیم که تقواچیز خوبی است ولی ظلم هایی که رخ می دهند ریشه در هوس ها دارند. وقتی کسی ۲۴ ساعت شبانه روز ذهنش درگیر این است که پست و مقامش را از دست ندهد دیگر فرصتی برای دفاع از حق و خدمت به مردم برایش باقی نمی ماند و اگر هم چنین کند برای ریا کاری و امور دنیای خودش است. با نزدیک شدن به انتخابات نیز بیشتر شاهد چنین مسائلی می شویم و میبینیم عده ای به اسم خدمت به مردم علیه رقبای خود دست به تخریب های ناجوانمردانه می زنند. باید مراقب باشیم جنگ ها بر سر قدرت و شهرت به اسم اسلام تمام نشود.

کاری نکنیم که ابزارهای بین‌المللی علیه ما شوند/ برداشت‌های غلط درباره FATF به کیان کشور لطمه می‌زند
هم اکنون بخوانید

این فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: اصلاح طلبی که تقوا نداشته باشد و  پیشوایش امام حسین (علیه السلام) و دیگر معصومین (علیهم السلام) نباشند، تنها به اسم اصلاح طلب است و بیشتر به دنبال اصلاح وضعیت مادی خود خواهد بود تا اصلاح امور مردم! اصولگرایی هم که بخواهد با اعمال خود عقلانیت و رحمانیت دین را زیر سوال ببرد بیشتر به دشمنان اسلام و انقلاب خدمت می کند تا به اسلام و انقلاب.

وی با اشاره به اینکه پیامبر اسلام (ص) حاکم دل ها، بود تاکید کرد: همه باید سعی کنیم اخلاق را در جامعه حاکم کنیم چرا که خود رسول گرامی اسلام هدف از بعثت خود را تکمیل مکارم اخلاقی معرفی می کند. به خاطر داشته باشیم سیاستمدار واقعی کسی است که آخرتش را به پست و مقام دنیا نفروشد.

 

منبع:دیده بان ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

دکمه بازگشت به بالا