صدا و سیما آشکارا سعی در «چهره سازی» از بعضی نامزدهای احتمالی دارد

محمود صادقی نماینده تهران در مجلس طی نامه ای به رئیس سازمان صدا و سیما به  «انتقاد از عملکرد جانبدارانه رسانه ملی» از پداخت.

به گزارش اعتماد نو ، متن این نامه که در کانال تلگرامی وی منتشر شده در پی می آید

بسمه تعالی

برادرگرامی جناب آقای عبدالعلی علی عسکری

رئیس محترم صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

 

با سلام و احترام

چنانچه استحضار دارید دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین انتخابات شهر و روستا به فضل خدا قرار است همزمان در ۲۹ اردیبهشت سال آینده برگزار شود. جای بسی مباهات است که نظام مردمی ما طی قریب چهار دهه به طور متوسط هرسال یک بار به آرای عمومی مراجعه کرده و به این ترتیب امکان پذیری حاکمیت ملی مبتنی بر اصول و ارزشهای اسلامی را به عنوان بدیلی قابل رقابت با دیگر الگوها به منصه ظهور رسانده است. بی تردید هرچه نظام انتخابات ما بی نقص تر و سالم تر باشد، مشروعیت و مقبولیت مردمی نظام بیشتر خواهد شد و اعتبار این الگوی نوین نزد ناظران بیرونی بالاتر خواهد رفت.

یکی از عواملی که نقشی تعیین کننده در سلامت انتخابات دارد، سلامت تبلیغات و برخورداری برابر نامزدها از امکانات تبلیغاتی است. از این رو « بهره مندی داوطلبان در تبلیغات انتخاباتی با تقسیم برابر متناسب با امکانات در هر انتخابات حسب مورد از صدا و سیما » به عنوان یکی از سیاست های هجده گانه کلی انتخاباتی ابلاغی مقام معظم رهبری مورد تصریح و تاکید قرار گرفت. علاوه بر این مطابق اصل ۱۷۵ قانون اساسی « در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، آزادی بیان و نشر افکار با رعایت موازین اسلامی و مصالح کشور باید تامین گردد. » خاطرنشان می سازد منشاء برخی از مناقشات در بعضی از انتخابات گذشته کم توجهی صدا و سیما به این وظیفه بوده است.

دلایل اهمیت اولین سفر اروپایی روحانی بعد از خروج آمریکا از برجام
هم اکنون بخوانید

متاسفانه عملکرد صدا و سیما آشکارا سمت و سوی جناحی دارد و به وی‍ژه پس از اعلام اسامی کاندیداهای احتمالی یک طیف خاص، به این نگرانی دامن زده که گویا به رغم ابلاغ این سیاست ها قرار نیست تحولی در رویه های گذشته سازمان ایجاد شود. به وضوح مشاهده می شود بعضی از نامزدهای احتمالی از هم اکنون که بیش از دو ماه به انتخابات مانده، به بهانه های مختلف روی آنتن قرار می گیرند و آشکارا سعی در   چهره سازی از  آنها می شود. همچنین در پوشش اخبار مجلس، خبرها و مصاحبه ها به صورت مهندسی شده و عمدتا با تخریب رویکرد مجلس و دولت بازتاب داده می شود.

 

اینجانب به عنوان یکی از نمایندگان منتخب مردم ضرورت التزام عملی سازمان صدا و سیما به قوانین موضوعه و سیاست های انتخاباتی ابلاغی مقام معظم رهبری را به جنابعالی تذکار می دهم. با توجه به تجارب گذشته و ابلاغ به هنگام سیاست ها انتظار می رود در زمان مدیریت جنابعالی این مهم بیشتر مورد عنایت  قرار گیرد.

امید است با نصب العین قرار دادن این سیاست ها از سوی آن سازمان، شاهد برگزاری انتخاباتی سالم تر، با شکوه تر و اعتماد آفرین تر باشیم.

با آرزوی توفیق الهی

محمود صادقی

نماینده مردم شریف تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا