فقر در کشور افزایش پیدا کرده است

به گزارش اعتماد نو ، پرویز فتاح، پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران با گرامیداشت  سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: در نگاه امام ماموریت اصلی انقلاب رسیدگی به وضعیت محرومان است و تنها دستگاهی که در زمان حیات امام(ره) توانست با نام ایشان به وظایف خود عمل کند کمیته امداد امام خمینی(ره) بود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی با اشاره به فلسفه فکری امام(ره) در خصوص کمیته امداد خاطرنشان کرد: کمیته امداد را باید میراث امام خمینی دانست که بر اساس فلسفه فکری ایشان تشکیل شد. امام یک موی کوخ نشینان را به هزار کاخ نشین نمی‌داد.

فتاح در خصوص دورنمای فکری امام خمینی برای تاسیس کمیته امداد ادامه داد: دورنمای فکری امام این بود که ما فقط تا جایی تلاش کنیم که هیچ فقیری در جمهوری اسلامی وجود نداشته باشد. مسائل سخت اقتصادی، حاشیه‌نشینی، فقر، بلایای طبیعی، ثروت اندوزی برخی افراد باعث شده که فقر در کشور افزایش پیدا کند و از سوی دیگر باید به کم‌کاری خانواده‌ها برای کمک به بستگان خود اشاره کرد.

وی افزود: ما باید قبل از هر چیز به ریشه‌های فقر بپردازیم و با شناسایی این ریشه‌ها فقر را از کشور بزداییم. هر چه زودتر باید آمار فقر کاهش پیدا کند.

وی در مورد افزایش کمک مردم به کمیته امداد گفت: کمیته امداد همیشه به فکر کمک مردم ایران بود و ما باید تلاش کنیم تا با شفافیت سازی به نوعی اعتماد مردم به کمیته امداد را افزایش دهیم. باید به این نکته اشاره کنم که خوشبختانه در سال جاری نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد در کمک‌های مردمی به کمیته امداد افزایش داشتیم.

350 هزار خانوار کمیته‌ امدادی تحت پوشش بیمه هستند
هم اکنون بخوانید

فتاح ادامه داد: نباید فراموش کنیم که دعای خیر محرومان می‌تواند به مسئولان کشور کمک کند. کمیته امداد محلی برای گرفتن حقوق دائم نیست و ما تنها مانند اورژانس فعالیت می‌کنیم و تلاش می‌کنیم تا با کمک و اعتماد نو به نقل از برنامه‌ریزی برای افراد محروم به چرخه اقتصاد نیز کمک کنیم خوشبختانه دولت و دیگر مسئولان در این امر با ما همکاری می‌کنند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی در پایان خاطرنشان کرد: کار کمیته امداد فراقومی و فراجناحی است نباید فراموش کنیم که ما باید به خیریه‌ها کمک کنیم و به هیچ عنوان با فعالیت این خیریه‌ها مخالف نیستیم و تلاش می‌کنیم با نظارت بتوانند فعالیت خود را ادامه بدهند.

منبع:اعتماد نو به نقل از ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 2 =

دکمه بازگشت به بالا