ارتباط با همسایگان برای جمهوری اسلامی ایران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است

به گزارش اعتماد نو ،  حجت‌الاسلام حسن روحانی در فرودگاه زاهدان و پیش از عزیمت به پاکستان به منظور شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری‌ اقتصادی (اکو)، با اشاره به اهمیت این سازمان منطقه ای گفت: در اجلاس سران اکو که روز چهارشنبه در اسلام آباد تشکیل خواهد شد ،علاوه بر تبادل نظر درباره توسعه سازمان اکو و راههای تقویت همکاری‌های اقتصادی،ایجاد امنیت و ثبات در منطقه نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

روحانی اظهار کرد: اکو برای ایران بسیار حائز اهمیت است و تنها سازمان منطقه‌ای مهمی است که ایران عضو و از مؤسسین آن است و دبیرخانه این سازمان هم در تهران قرار دارد و امروز مسئولیت سنگینی بر دوش ایران و سایر اعضای مؤسس برای توسعه سازمان اکو قرار دارد.

رئیس جمهوری خاطر نشان کرد: در اجلاس سران اکو که قرار است فردا در اسلام‌آباد برگزار شود، اعتماد نو به نقل از برنامه‌ریزی و افق ۲۰۳۰ سازمان اکو مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت و در حاشیه این اجلاس ملاقات‌های دوجانبه‌ای هم با برخی سران کشورهای شرکت‌کننده انجام خواهد شد.

روحانی با بیان اینکه توسعه کشورمان نیازمند همکاری با سایر کشورها بخصوص کشورهای همسایه است، خاطر نشان کرد: ارتباط با همسایگان برای جمهوری اسلامی ایران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اکثر اعضای سازمان اکو همسایگان ایران هستند و تقویت همکاری‌های فی مابین برای آینده منطقه نیز بسیار اهمیت دارد.

رئیس جمهوری گفت: امروز شرایط منطقه بسیار حساس است و متأسفانه در سال‌های اخیر به مشکلاتی از جمله تروریسم مبتلا شده و در این اجلاس علاوه بر همکاری‌های اقتصادی، مسایل امنیتی و منطقه‌ای با سران سازمان اکو مورد بررسی قرار خواهد گرفت و امیدواریم با همکاری همه کشورهای منطقه امنیت به منطقه عزیز اسلامی‌مان برگردد و شاهد آبادانی و توسعه بیشتر باشیم.

آیت الله هاشمی بر حمایت قاطع از آقای روحانی تاکید داشت
هم اکنون بخوانید

روحانی هنچنین با اشاره به پروژه هایی که در جریان سفر به استان سیستان و بلوچستان به افتتاح رسید، گفت: امروز در کنار پروژه های عمرانی و زیربنایی مشعل گاز زاهدان نیز روشن شد و امیدواریم مشعل ایمان و امید دلها نیز روشن باشد و همیشه شاهد پیشرفت و شکوفایی برای کشور باشیم .

رئیس جمهوری با بیان اینکه در روزهای آینده طرح های بزرگ دیگری در سطح استان و در چابهار و زابل افتتاح خواهد شد، خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم اقدامات زیادی در سطح استان سیستان و بلوچستان انجام شده و رقم اعتباری در این استان محروم بیش از طرح هایی است که در ۳۵ سال گذشته در استان اجرا شده است و همه این اقدامات در سایه برکت امنیت در استان است که توسط خود مردم و مذاهب مختلف و نیروهای نظامی برقرار شده است .

 

منبع:آنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

دکمه بازگشت به بالا