استفاده از رسانه‌های ضد انقلاب جرم است

رئیس قوه قضاییه استفاده از رسانه های ضد انقلاب در انعکاس اخبار و مطالب مختلف از جمله امور انتخاباتی را جرم دانست و بر لزوم رعایت اصول اخلاقی و دشمن شناسی از سوی مردم، نامزدها، مسئولان، مجریان و ناظران انتخابات تاکید کرد.

به گزارش اعتماد نو  به نقل از قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی با تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت دخت گرامی پیامبر (ص) حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا (س)، محبت اهل بیت (ع) را دارای مراتبی دانست و تصریح کرد: حب اهل بیت (ع) راهی برای تقرب به حق تعالی است منتها ادعای محبت بدون عمل، صحیح نیست. در مورد محبت حق تعالی نیز همین گونه است چنان که در روایات قدسی داریم که اگر کسی سراسر شب را بخوابد و اهل یاد حق نباشد نمی تواند ادعای محبت کند زیرا قطعاً هر محبی مشتاق خلوت کردن با محبوب خود است.

رییس دستگاه قضایی افزود: محبت اهل بیت(ع) باید در اخلاق و رفتار ما نمود داشته باشد که رعایت تقوای الهی و پیروی از روش و سیره اهل بیت (ع در زندگی از مهمترین جلوه های این محبت است.

آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری همایش حمایت از انتفاضه فلسطین که هفته گذشته در تهران برگزار شد، از رهبر معظم انقلاب به دلیل حضور و سخنان ارزشمندشان در این همایش و همچنین از اهتمام رئیس مجلس شورای اسلامی برای برگزاری این گردهمایی قدردانی کرد و گفت: نفس بر پایی این همایش بسیار ارزشمند و مهم بود زیرا رژیم صهیونیستی سال هاست که تلاش می کند افکار عمومی جهان را از مساله اصلی جهان اسلام که همان مساله فلسطین است منحرف کند.

رییس قوه قضاییه ایجاد داعش در کشورهای مختلف و تقویت گروه های تروریستی را از جمله همین اقدامات انحرافی دانست و اظهار کرد: آمریکایی ها و صهیونیست ها همواره در پی این بوده‌اند که بابی را برای اسلام‌هراسی و ایران هراسی باز کنند. بر همین اساس مدام به این موضوع دامن می زنند که جمهوری اسلامی مساله اول دنیا و جهان اسلام است. بدون تردید در چنین فضای مسمومی، برپایی همایش وزین فلسطین در تهران با حضور بیش از ۶۰۰  میهمان در قالب هیات های مختلف و در سطوح گوناگون، اقدامی بسیار خردمندانه و موثر بود و دیدار نمایندگان کشورهای مختلف در حاشیه این همایش قطعاً منشا اثر و خنثی کننده بسیاری از توطئه ها خواهد بود.

قوه قضاییه با فرافکنی‌ها عقب‌نشینی نمی‌کند
هم اکنون بخوانید

آملی‌لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده، انتخابات در جمهوری اسلامی را مظهر اراده مردم توصیف کرد و با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری به دلیل تعیین فردی که در رأس دستگاه اجرایی کشور قرار می‌گیرد از اهمیت ویژه ای برخوردار است، تصریح کرد: هنوز چند ماه تا انتخابات باقی مانده است، اما به هر حال به دلیل پیچیدگی و اهمیت بالای انتخابات از جهات گوناگون لازم است که ابعاد مختلف این رویداد که به تمام دستگاه ها اعم از اجرایی، نظارتی و قضایی باز می گردد مورد توجه و دقت جدی قرار گیرد.

رییس قوه قضاییه با ذکر دو نکته در این زمینه گفت: اولین موضوعی که باید از سوی نامزدها، مردم، مجریان، مسئولان و ناظران انتخابات مورد توجه باشد، تحفظ بر امور اخلاقی و رعایت حدود شرعی و قانونی در جریان انتخابات است، گاهی در گرما گرم رقابت ها برخی به گونه‌ای رفتار می کنند که به نظر می‌رسد اصل و هدف انتخابات را فراموش کرده اند، گاهی نامزدها و هواداران آنها از یاد می برند که انتخابات برای ظهور اراده مردم به منظور تمشیت بهتر امور اجرایی در کشور است و همین امور اجرایی نیز برای استکمال و توسعه و هدف غایی آن سعادت مردم است.

آملی لاریجانی با انتقاد از برخی رفتارهای نشات گرفته از نوعی دیدگاه‌های الحادی ضمن تفسیر غلط و کاربرد ابزاری از شعار «هدف، وسیله را توجیه می‌کند»، خاطرنشان کرد: اصلی ترین خطرها دقیقا زمانی رخ می دهد که هدف اصلی فراموش می شود و صرفا پیروزی هدف قرار می‌گیرد. این امر باعث می شود که بسیاری از اقدامات خلاف اصول اخلاقی، مباح و مجاز شمرده شود که این یک خطر بزرگ است.

رییس قوه قضاییه با تاکید مجدد بر لزوم رعایت اخلاق و انصاف از سوی همه افراد و نهادهای دخیل در انتخابات، اظهار کرد: قرار نیست اگر در دستگاهی حضور داریم و قدرتی در اختیار داریم از این قدرت برای ارضای خواسته‌های خودمان استفاده کنیم و بر خلاف اخلاق، انصاف، شرع و قانون گام برداریم. بر همین اساس همگان باید در چهارچوب وظایف خود عمل کنند و حدود اخلاقی، شرعی و قانونی را نصب العین قرار دهند.

وظیفه پیشگیری از وقوع جرم تنها اختصاص به دستگاه قضایی ندارد
هم اکنون بخوانید

آملی لاریجانی در بیان دومین نکته مدنظر خود بر لزوم هوشیاری و دشمن شناسی مردم، نامزدها، مجریان و ناظران انتخابات تاکید کرد و گفت: دشمنان جمهوری اسلامی وقتی نمی‌توانند با رویارویی نظامی وارد میدان شوند راهکارهای جنگ نرم را در پیش می گیرند تا بر افکار عمومی و تصمیمات مسئولان اثر بگذارند.

رییس قوه قضاییه دشمنی آمریکا و اذناب منطقه‌ای آن و همچنین جریان ضد انقلاب فراری و حتی برخی افراد در درون کشور را پا برجا دانست و خاطرنشان کرد: از ابتدا تا انتهای روند انتخابات و در جریان رقابت ها و تبلیغات باید به دقت حرکات دشمن را رصد کنیم و فراموش نکنیم که دشمن همواره از طریق ایجاد شایعات و مشوه ساختن چهره مسئولان، نظام جمهوری اسلامی و اصل انتخابات، اهداف خود را پیش می برد.

آملی‌لاریجانی تاکید کرد: یکی از ناصواب‌ترین کارها استفاده از ابزار ضدانقلاب توسط جریان های داخلی برای پیشبرد اهداف انتخاباتی است. برخی رسانه های ضدانقلاب از سوی بعضی افراد در داخل کشور به کار گرفته می شوند که این کار قطعاً جرم است. بنده به عنوان مسئول دستگاه قضایی از همه کسانی که می خواهند به نحوی وارد عرصه انتخابات شوند می‌خواهم که نسبت به حیله ورزی دشمن که کاری جز تفرقه افکنی ندارد هوشیار باشند و اینگونه نباشد که با بهره گیری از ابزارهای ضد انقلاب برای اثبات خود و تخریب چهره رقیب، آب به آسیاب دشمن بریزند.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه مردم مثل همیشه بیدار و بصیرند و قطعا «صلاح» و «فساد» را از یکدیگر تشخیص می دهند بر لزوم هوشیاری مسئولان، نامزدها، مجریان و ناظران انتخابات نسبت به دخالت نرم دشمن در این رویداد مهم سیاسی تاکید کرد.

آملی لاریجانی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به سالروز درگذشت مرحوم فرج الله سلحشور کارگردان سینما و تلویزیون، یاد و خاطره این هنرمند را گرامی داشت و ابراز امیدواری کرد که همه هنرمندان به جای پرداختن به سوژه‌های تکراری و مضامین دنیایی مخاطبان خود را به سوی معنویت سوق دهند و از ابزار هنر برای انعکاس معارف الهی استفاده کنند.

این گزارش حاکی است بحث در خصوص بررسی ماده ۳۰ قانون نظارت بر رفتار قضات در دستور جلسه امروز مسئولان عالی قضایی قرار داشت که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

منبع:ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

دکمه بازگشت به بالا