مشایی نسبت به رد صلاحیت بقایی هشدار داد

به گزارش اعتماد نو ،اسفندیار رحیم‌مشایی در نشست پرسش و پاسخی که درباره کاندیداتوری بقایی برگزار کرده بود، عنوان کرد: آقای بقایی براساس ضوابط قانونی جزو رجال سیاسی هستند.

او با اشاره به توصیه رهبری به احمدی‌نژاد یادآور شد: آنچه از بیانات مقام معظم رهبری دریافت کردیم این است که احمدی‌نژاد فقط به عنوان نامزد در انتخابات حضور نداشته باشد. ملاک برای ما بیانات مقام معظم رهبری است

مشایی تاکید کرد: احمدی‌نژاد برای حمایت از افراد محدودیت دارد، افراد منعی ندارند که بگویند ایشان را دوست داریم و از ایشان دست نمی‌کشیم.

او گفت: ما اینجا هستیم که اعلام کنیم راه احمدی‌نژاد را ادامه می‌دهیم و این راه را بدون حضور احمدی‌نژاد به رسمیت نمی‌شناسیم.

مشایی گفت: فردی می‌خواهیم که وقتی رییس جمهور شد اعلام کند ملت ایران، من می‌دانم شما در غیبت احمدی‌نژاد بخاطر احمدی‌نژاد به من رای داده‌اید. فردی می‌خواهیم که علاوه بر اینکه تبلور احمدی‌نژاد است بتواند تا روز ثبت نام و رای‌گیری فشارها را تحمل کند و در صحنه بماند.

او خاطرنشان کرد: فردی می‌خواهیم که وقتی رییس‌جمهور شد عاشقانه و مهرورزانه به نام نامی احمدی نژاد راه را ادامه دهد. بقایی پرچم پاکی و سند پاکی احمدی‌نژاد است که پس از ۲۲۵ روز بازداشت، بدون کیفرخواست و وثیقه آزاد شد

مشایی تاکید کرد: من افتخار می‌کنم که شباهتی به احمدی‌نژاد دارم اما اعلام می‌کنم بقایی به احمدی‌نژاد شبیه‌تر است. برخی می‌پرسند آیا بقایی رای می‌آورد؟ بنده می‌گویم بقایی در این انتخابات اصلا رقیبی ندارد.

او با تاکید بر اینکه ما برای بعد انتخابات تحلیل داریم و اعتماد نو به نقل از برنامه‌های دشمنان برای ما مثل روز روشن است، گفت:  اتفاقات امروز را هم از سال‌ها قبل پیش بینی می‌کردیم. ما از نظر نظامی قوی هستیم اما قدرت ایران به قدرت ملت ایران است. احمدی‌نژاد قدرت ملی ایران را در دولت نهم و دهم به نمایش گذاشت.

برای هر رئیس‌جمهور جدیدی در ایران دشوار است که به توافق احتمالی وین پشت پا بزند/ نشست‌های وین به زودی منجر به احیای برجام می‌شود
هم اکنون بخوانید

مشایی عنوان کرد: هیچ دلیلی برای رد صلاحیت بقایی وجود ندارد. اگر بقایی ردصلاحیت شود دوقطبی خطرناکی شکل خواهد گرفت. من تمام قد پای کار بقایی آمده ام.

 

منبع:دیده بان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

دکمه بازگشت به بالا