جوانان با زور نماز خوان نمی شوند

به گزارش اعتماد نو  به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی روز یکشنبه در دومین اجلاس استانی نماز در گنبدکاووس، اظهار داشت: نماز، دلبستگی انسان به خداوند متعال است و بایستی این دلبستگی را خود و در نسل جوان نهادینه کرد.

امام جمعه گرگان تاکید کرد: آموزش و پرورش و دانشگاه ها نبایستی فقط به اقامه نماز درنمازخانه های مدارس و مراکز آموزش عالی بسنده کنند که البته این کار نیز خوب است، اما باید فلسفه نماز را نیز برای دانش آموزان و دانشجویان تبیین کنند.

آیت الله نورمفیدی با تاکید برضرورت باز کردن بابی در مدارس و دانشگاه های کشور برای ترویج و گسترش فرهنگ و تبیین اقامه نماز، افزود: نسل جوان بایستی به مرحله ای از درک و فهم و چرایی نماز خواندن برسد و تبیین این فهم، وظیفه معلمان و استادان دانشگاه ها است.

نماینده ولی فقیه در گلستان همچنین بابیان اینکه امروز اعتیاد به مواد مخدر در همه جوامع بشری و ایران وجود دارد که باید برای کاهش آن تلاش شود، گفت: ریشه همه آسیب های اجتماعی دلبستگی انسان ها به قدرت، ثروت و شهوت است که باید این دلبستگی را از بین برد.

آیت الله نورمفیدی افزود: همه ادیان آسمانی و پیامبران الهی با هدف کاهش دلبستگی های دنیوی انسان ها و تطهیر و سلامت جامعه و نیز ایجاد دلبستگی به خداوند نازل و به رسالت مبعوث شده اند.

پیامدهای بحرانی استخدام ۱۲۱ هزار معلم حق التدریس در آموزش و پرورش
هم اکنون بخوانید

امام جمعه گرگان اضافه کرد: امروز نماز بهترین راه دلبستگی و ارتباط با خداوند است زیرا تمام حرکات و حالات انسان در نماز فقط متوجه خداوند است و به همین دلیل درآموزه های دینیشیعه و اهل سنت، نماز را ستون دین، معراج مومن و عامل قرب الهی معرفی کرده اند.

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان، توجه به نمازهای پنجگانه بویژه نماز صبح را بسیار مهم و اثربخش در زندگی فردی و اجتماعی انسان دانست و تصریح کرد: هنگام نماز خواندن همه ملائکه شب و روز برای انسان ثواب می نویسند.

آیت الله نورمفیدی درپایان سخنان خود، نماز را درمانگر آسیب های اجتماعی دانست و از همه مسئولان، فرهنگیان، استادان دانشگاه و خانواده ها خواست، ترویج این سرمایه عظیم معنوی را درجامعه نهادینه نمایند.

 

منبع:جماران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 8 =

دکمه بازگشت به بالا