خواسته ترامپ پیش‌قدم شدن ایران در نقض برجام است

به گزارش اعتماد نو ، علی مطهری صبح امروز در پانزدهمین کنگره حزب مردم‌سالاری گفت: احزاب در کشور ما مزایا و معایبی دارند؛ از مزایای یک حزب اتاق فکر بودن آن، تربیت کادر برای حکومت، جلوگیری از ورود افراد فرصت‌طلب به صحنه قدرت و آگاهی‌بخشی به مردم است.

او با بیان اینکه احزاب معایب و تهدیداتی هم دارند، اظهار داشت: پدیده حزب‌پرستی یا اینکه حزب برای افراد محبوب شود، موجب می‌شود اشخاص استقلال فکری خود را از دست بدهند. احزاب کمونیست حزب را به جای معبود قرار می‌دهند و افراد قدرت تجزیه و تحلیل خود را از دست می‌دهند.

صف‌بندی جدید در خاورمیانه از آثار ترامپ است

نماینده مردم تهران در مجلس در ارزیابی از عملکرد حزب مردم‌سالاری تصریح کرد: من روش این حزب را می‌پسندم چون هم به اصول توجه دارد و هم به اصلاحات و یک روش معتدل را در پیش گرفته است.

مطهری با اشاره به تحولات اخیر جهانی و شرایط خارجی ایران خاطرنشان کرد: ما در شرایط خارجی با پدیده ترامپ مواجه‌ هستیم که یکی از آثار آن، صف‌بندی جدید در خاورمیانه است. در کنفرانس مونیخ عربستان، ترکیه و رژیم صهیونیستی مواضع واحدی علیه ایران داشتند که این مسئله بر اثر روی کار‌آمدن ترامپ است.

ترامپ را با مشکلاتش تنها بگذاریم 

مطهری به خطراتی که در اجرای برجام متحمل است، اشاره کرد و ابراز داشت: باید نسبت به برخورد با این پدیده هوشیار باشیم و از عکس‌العمل‌های احساسی خودداری کنیم. باید ترامپ را با مشکلاتش تنها بگذاریم و در نقض برجام پیش‌قدم نباشیم. خواسته تیم ترامپ پیش‌قدم شدن ایران در نقض برجام است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران امروز در منطقه دست بالا را دارد، یادآور شد: باید توفیقاتی که در عراق و سوریه داشتیم را حفظ کنیم. کنفرانس اخیر در حمایت از فلسطین کار حکیمانه‌ای بود. ما باید از اسلام صحبت کنیم و نباید زیاد در مسئله تعصب مذهبی تاکید کنیم و مردم منطقه را حساس نکنیم.

انتخاب وزیر کشور دولت یازدهم نتیجه یک معامله بود که این بار نباید تکرار شود
هم اکنون بخوانید

همبستگی ملی نیاز امروز ماست

مطهری با اشاره به عناصر انقراض جوامع بشری در قرآن بیان کرد: وقتی ظلم بر عدالت غلبه کند، فساد اخلاق، ترک امر به معروف و نهی از منکر و تفرقه از عوامل باقی نماندن جوامع است. همبستگی ملی نیاز امروز ماست و باید در این راه تلاش کنیم.

منبع:اعتماد نو به نقل از ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − نوزده =

دکمه بازگشت به بالا