نگرانی آمریکایی‌ها از ورود به یک جنگ بزرگ جدید در ۴ سال آینده

نتایج یک نظرسنجی نشان داد، اکثریت آمریکایی‌ها نسبت به ورود کشورشان به یک جنگ بزرگ دیگر در چهار سال آینده «نگران» یا «بسیار نگران» هستند.

به گزارش اعتماد نو  به نقل از خبرگزاری شینهوا، نتایج نظرسنجی شبکه خبری ان‌بی‌سی نشان داد، ۶۶ درصد آمریکایی‌ها نسبت به ورود کشورشان به یک جنگ بزرگ دیگر طی چهار سال آینده «نگران» هستند و ۳۶ درصد نیز در این باره «بسیار نگران» هستند.

بر اساس نتایج این نظرسنجی، ۳۰ درصد شرکت‌کنندگان نیز اعلام کردند که در این باره تا حدودی نگرانی دارند و تنها هشت درصد از آمریکایی‌ها به هیچ وجه در این باره نگران نیستند.

نتایج این نظرسنجی همچنین حاکی از آن است که حدود ۶۲ درصد آمریکایی‌ها معتقدند که این کشور باید منافع هم‌پیمانان خود را در نظر داشته باشد و در عین حال ۳۴ درصد نیز اعلام کردند که واشنگتن باید اقدامی را انجام دهد که بهترین گزینه برای تأمین منافع ملی خود این کشور باشد.

نتایج نظرسنجی شبکه خبری ان‌بی‌سی همچنین نشان می‌دهد که ۸۰ درصد آمریکایی‌ها عضویت کشورشان در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) را برای کشور خود مفید می‌دانند. این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که اکثریت آمریکایی‌ها نگاه مثبتی به سازمان ملل متحد دارند.

مسأله دیگری که در این نظرسنجی مورد ارزیابی قرار گرفته، نگاه آمریکایی‌ها به روسیه است. در این رابطه، نتایج نظرسنجی ان‌بی‌سی نشان می‌دهد که ۶۱ درصد آمریکایی‌ها روسیه را کشوری «غیردوست» یا «دشمن» برای آمریکا قلمداد می‌کنند.

همچنین ۴۳ درصد شهروندان آمریکا معتقدند که نحوه عملکرد دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا قابل قبول است.

تصمیم ترامپ درباره قدس برای کشاندن فلسطین و اسرائیل به میز مذاکره است!
هم اکنون بخوانید

از این نظرسنجی با مشارکت بیش از ۱۱ هزار تن و در اواسط ماه فوریه انجام شده است.

منبع:ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =

دکمه بازگشت به بالا