نباید به رژیم صهیونیستی اجازه تنفس مصنوعی داد

به گزارش اعتماد نو ، علی لاریجانی در مراسم اختتامیه ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه مردم فلسطین که دومین روز آن امروز (چهارشنبه ۴ اسفندماه) در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد گفت: در اینجا باید از حضور روسای مجالس کشورهای مختلف، رهبران گروه های مقاومت فلسطین، سفرای خارجه مقیم ایران، جوانان فلسطینی حاضر در اجلاس، هیأت های بحرینی و یمنی که به علت اهمیت فلسطین در جلسه حاضر شدند، خانواده شهدای مقاومت، خانواده شهدای هسته ای و مدافع حرم، پایگاه خبریان داخلی و خارجی از حدود ۲۰۰ رسانه تشکر کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در دو روز کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین از بیانات مقامات کشورها استفاده کردیم و نکات ابتکاری در سخنان آنها در شرایط فعلی وجود داشت که در بیانیه پایانی نیز بسیاری از این موارد مورد  توجه قرار گرفت.

وی ادامه داد: همچنین بایداز اعضای پارلمان ها و متفکران فلسطینی و گروه های نهضتی که حضور پر مایه ای در اجلاس داشته اند سپاسگزاری کنم از طرفی دیگر سخنرانی رهبر معظم انقلاب در  ابتدای کنفرانس راه های موجود برای توفیق در مبارزه فرمودند که بایداز ایشان به خاطر این منویات  تشکر کنیم.

لاریجانی تصریح کرد: در کل نطق و سخنرانی مقامات یک نکته کانونی و مهم مطرح شد و پیام مهم اجلاس این بود که در هفته ها و ماه های گذشته تلاش های زیادی در منطقه صورت پذیرفت که هدف آن به قهقرا بردن محور مقاومت و فراموشی فلسطین بود به ویژه آشفتگی های امنیتی منطقه بستری شد که رژیم صهیونیستی از آن تنها بهره برد و این مسئله می توانست موضوع فلسطین را به بیراهه ببرد.

انتخاب اعضای کمیسیون انرژی به منظور عضویت در کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲/ بررسی بودجه در کمیسیون طی هفته آینده
هم اکنون بخوانید

وی ادامه داد: ایجاد دشمنی های فرضی و متفرق  کردن ذهن ها از مبارزه با رژیم صهیونیستی و پیوندها نامبارک میان رژیم صهیونیستی و برخی کشورها بخشی از اقدامات آنها بود از طرفی دیگر این غفلت از موضوع فلسطین نگرانی هایی را میان افراد علاقمند به سرنوشت مسلمانان ایجاد کرد.

رئیس مجلس ادامه داد: در همایش حمایت از مردم فلسطین تاکید شد که آمریکا و رژیم صهیونیستی باید بدانند که فلسطین مسئله ای نیست که فراموش شود و موضوع اصلی جهان اسلام است گرچه منطقه مملو از مشکلات امنیتی باشد اما فلسطین موضوع پراهمیتی است و این کشورها تصور نکنند که می توانند از فضای غفلت زده استفاده کنند زیرا هم سیاستمداران و هم اصحاب مقاومت با هوش و با فراست هستند و نمی گذارند موضوع مبارزه فراموش شود.

وی افزود: یکی دیگر از مسائل توجه به وحدت امت اسلامی است که متاسفانه در چند سال اخیر دچار آسیب هایی شد و باید راه کجی که رفته شده را درست کرد همچنین پیام این همایش این است که زمان، زمان حساسی بوده و نباید گذاشت رژیم صهیونیستی تنفس مصنوعی کند و باید متحد شویم و وحدت امت اسلامی کلید رستگاری مردم فلسطین است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: وفاق و همگرایی گروه های فلسطینی یکی دیگر از موضوعات مهم اجلاس حمایت از انتفاضه فلسطین بود و در این  اجلاس همه گروه ها حضور داشتند.

راهی جز مقاومت وجود ندارد/ ضرورت دوری از تعصبات

لاریجانی در ادامه با بیان اینکه امروز تحولات بین المللی به نحوی بود که همه ما را دور هم جمع کرد، گفت: گروه های فلسطینی امروز به صورت یکصدا هستند که راهی جز مقاومت نیست لذا باید تعصبات را کنار گذاشت و اگر راهی طی شد و نتیجه ندیدیم باید از فرصت استفاده کرد و به داخل مقاومت پرداخت.

از جایگاه ریاست مجلس برای آزادی فعالان رسانه‌ای بازداشت شده استفاده کنید
هم اکنون بخوانید

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تحلیل ما این است که فشارهایی که آمریکایی ها و صهیونیست ها با این تصور ایجاد می شود که اذیت هایی انجام دهند و فلسطین از صحنه محو شود اما راه مقاومت درخشان تر می شود.

اختلافات گذشته میان فلسطینیان کنار گذاشته شود

وی در ادامه با اشاره به پیام این اجلاس، اظهار داشت: اختلافات گذشته فلسطینیان باید کنار گذاشته شود و راه ادامه یابد لذا در این اجلاس ۴ کمیته مقاومت، جوانان، پارلمانی و NGOها داشتیم که نتیجه آن مکتوب شد لذا فکر می کنم نکته مهم این است که دبیرخانه ای داشته باشیم که موضوع را فعالانه دنبال کند.

لاریجانی در ادامه با عنوان اینکه راه حل ها خیلی دورتر از تحولات است، گفت: ضمن تشکر از نبیه بری که ابتکاری برای هماهنگی گروه های فلسطینی در لبنان آغاز کرد می خواهیم که فعال تر عمل کند و پیگیر باشد و به دنبال وفاق باشند.

رییس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: این دبیرخانه نظرات شما را دنبال کرده و تلاش دارد ثمرات کنفرانس را سرعت بیشتری در ایام آینده پیگیری کند لذا در پایان نیز از پارلمان های کشورها و هم کسانی که از اصحاب مقاومت در منطقه هستند سپاسگذاری می کنم.

 

منبع:اعتماد نو به نقل از ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − پنج =

دکمه بازگشت به بالا