اخراج فرد خاطی در موضوع فیفا و استقلال از فدراسیون فوتبال

رییس فدراسیون فوتبال گفت: با ایجاد کمیته‌ای به نام کمیته تعیین وضعیت برای بازیکنان، سعی برآن داریم تا از خطراتی که در آینده از لحاظ مالی در کمین باشگاه‌هاست، جلوگیری کنیم.

به‌ گزارش ‌اعتماد نو ، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال درباره ایجاد کمیته تعیین وضعیت بازیکنان، اظهار کرد: پس از بررسی های لازم به این نتیجه‌ رسیدیم که در حال حاضر استانداردهایی که در داخل کشور، کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا وجود دارد، با هم در تعارض هستند و به دنبال این هستیم که بر اساس یک استاندارد عمل کنیم.

وی ادامه‌ داد: دستورالعملی تنظیم شده تا همه باشگاه‌ها حق جذب هیچ بازیکن و مربی خارجی را نداشته باشند مگر این که در کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا برای پرونده‌های موجود حقوقی تعیین تکلیف شده و خطرات بالقوه موجود شکایت برطرف شود. برهمین اساس کمیته‌ای نیز برای تعیین وضعیت بازیکنان فوتبال فعالیت خود را آغاز کرده که مسئولیت این کمیته بر عهده «وثوق احمدی »است و وظایف این کمیته بررسی مسائل مالی، قراردادی و اداری بازیکنان و مربیان داخلی و خارجی است که با راه اندازی آن حداقل کلیه بازیکنان خارجی قبل از مراجعه به فیفا در این کمیته حضور و نسبت به شکایت خود اقدام کنند.

رییس فدراسیون فوتبال در ادامه‌ در خصوص اعتماد نو به نقل از برنامه‌های خود برای حضور در هیات اجرایی کمیته مسابقات فیفا، گفت‌: کمیته مسابقات فیفا فعالیت‌هایی همچون نظارت، مشاوره و کمک در بخش برگزاری کلیه مسابقات تحت نظر فیفا را انجام می‌دهد که بی‌شک با اجرای اعتماد نو به نقل از برنامه‌های دقیق و تجربیاتی که در زمینه فوتبال دارم، در راستای رشد و گسترش هر چه بیشتر این رشته ورزشی اقدامات موثری را انجام خواهم داد.

ظریف با فرمانده کل ارتش پاکستان دیدار کرد
هم اکنون بخوانید

وی درباره تغییراتی که در کمیته بین‌الملل فدراسیون رخ داده است، بیان‌ کرد: با توجه به اتفاقاتی که برای برخی از تیم‌های لیگ برتری مانند استقلال و بسته شدن پنجره‌های نقل‌ و انتقالات در فیفا و همین طور بازیکنان خارجی و یا نقل‌ و انتقالات شان رخ داد، تعدادی از نیروهای کمیته بین‌الملل تغییر کرده و فرد خاطی هم برکنار شد.

رییس فدراسیون فوتبال در پایان خاطرنشان کرد: با استفاده از نیروهای مجرب و کار آمد سعی بر آن داریم تا دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

منبع:ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − سه =

دکمه بازگشت به بالا