دولت لایحه حل مشکل ریزگردها را به مجلس ارائه کند

به گزارش اعتماد نو ، در اطلاعیه  فراکسیون امید درباره وضعیت بحران ریزگردها در استان خوزستان آمده است:

«خوزستان دین خود را به اسلام اداء نمود. (امام خمینی رحمت الله علیه)

مردم صبور و مقاوم خوزستان که سال‌هاست خاطرات دفاع مقدس و آثار به جا مانده از آن با نام شهرها و کوچه‌هایشان در ذهن هر ایرانی تداعی می‌شود، این روزها مورد تهاجمی دیگر واقع شده‌اند. تهاجمی که این‌بار نه از سوی نیروهای خارجی، بلکه براثر کم توجهی‌های سالیان دراز، آواری از غبار و آلاینده ها را بر سرآنها فرومی‌ریزد.

خوزستانی که با رودهای پرآب و دشت‌های حاصلخیز و منابع غنی زیرزمینی خود، به واقع قلب ایران بود، این‌روزها چونان آینه‌ای خاک گرفته، حتی از رسیدن نور خورشید هم محروم است و در بسیاری از شهرهای آن، آب شرب به آسانی در دسترس نیست و حالا بی‌برقی و دیگر مشکلات نیز بر این وضع اضافه شده است.

دیدن چنین وضعی در سرزمین زرخیز خوزستان، برای هیچ‌یک از شهروندان ایرانی قابل تحمل نیست و ما نمایندگان مردم در مجلس نیز از اینکه هر روز نظاره‌گر اخبار و تصاویر غیرقابل تحمل خوزستان عزیز هستیم، از یک سو غمگینیم و از سوی دیگر، خود را شرمسار مردم نجیب این دیار می‌دانیم.

فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر لزوم اقدام عاجل در حل مشکلات فعلی و همکاری همه نهادها و دستگاه‌ها برای کمک به مردم خوزستان در وضعیت پیش آمده، خواستار ارسال هرچه سریعتر لایحه دولت برای حل اساسی مشکل ریزگردها، به مجلس شورای اسلامی است. لایحه‌ای که با توجه به وضعیت فعلی، می‌تواند با قید دوفوریت و با اولویت در دستور کار مجلس قرار گیرد تا با تصویب آن بتوان اقدامات بنیادین در جهت حل کامل این مشکل انجام داد.

واکنش دبیر شورای عالی امنیت ملی به ادعای پمپئو درباره کرونا
هم اکنون بخوانید

فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام آمادگی برای همکاری در تهیه این لایحه و اصرار بر لزوم تصویب و اجرای فوری آن، از ریاست محترم جمهوری می خواهد که بدون فوت وقت و با نگاه ویژه به وضعیت بحرانی خوزستان، تدوین این لایحه و ارسال آن به مجلس را در صدر اولویت‌های کاری هیات دولت قرار دهند تا در اسرع وقت، با رفع موانع احتمالی، شاهد اقدام عملی و عاجل در جهت بهسازی هوا و شرایط زیستی در خوزستان عزیز باشیم.

فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + شش =

دکمه بازگشت به بالا