ترامپ مشاور امنیت ملی جدید خود را معرفی کرد

رئیس‌جمهوری آمریکا هربرت ریموند مک‌مستر را به عنوان مشاور امنیت ملی جدید خود منصوب کرد.

به گزارش اعتماد نو به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به پایگاه خبریان گفت: ما در روزهای گذشته به سختی مشعول کار بودیم و پس از رایزنی‌ها اکنون می‌خواهم ژنرال هربت ریموند مک‌مستر را به عنوان مشاور امنیت ملی معرفی کنم.

وی در ادامه مک‌مستر را فردی دارای استعداد بالا و تجربه‌های بزرگ خواند و خاطرنشان کرد: او در جامعه نظامی مورد احترام همگان قرار دارد و داشتن او برای ما مایه افتخار است.

در واکنش به این اقدام ترامپ، مک‌مستر ضمن قدردانی از تصمیم رئیس‌جمهور، گفت که خدمت برای آمریکا برای وی مایه افتخار خواهد بود.

ژنرال مک‌مستر جانشین مایکل فلن شده که اخیرا و در پی برملا شدن تماس‌هایش با سفیر روسیه در واشنگتن مجبور به کناره‌گیری شد.

مک‌مستر، سپهبد نیروی زمینی ارتش آمریکاست و سابقه حضور در عراق و افغانستان دارد. وی در زمان حضور خود در این کشورها، با یک اعتماد نو به نقل از برنامه دولتی “ضد فساد” همکاری می کرد.

با انتصاب مک‌مستر به سمت جدید، کیت کلاگ که تا انتخاب مشاور جدید امنیت ملی به انجام وظایف او می‌پرداخت، به عنوان رئیس دفتر مک‌مستر انجام وظیفه خواهد کرد.

چند روز پیش رابرت هاروارد، پیشنهاد رئیس‌جمهوری آمریکا را برای در دست گرفتن پست مشاور امنیت ملی رد کرده بود.

جان مک‌کین، سناتور جمهوری‌خواه در تمجید این انتخاب نوشت: مک‌مستر گزینه‌ای برجسته برای پست مشاور امنیت ملی است. من افتخار آشنایی با او برای سال‌های طولانی را دارم و از نظر فکری، دارای شخصیت و توانایی آدمی اصیل است. نمی توانستم تیمی بهتر و تواناتر را برای این امنیت ملی تصور کنم.

ضرورت دسترسی و اطلاع هر چه سریع‌تر از وضعیت خدمه ایرانی نفتکش
هم اکنون بخوانید

 

منبع:ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا