دستور عمل جدید آمریکا برای تسریع اخراج‌ها و افزایش شروط پناهندگی

وزارت امنیت داخلی آمریکا دستور العمل جدیدی را برای آژانس‌های مهاجرتی آماده‌ کرده که هدف آن تسریع اخراج مهاجران از طریق رد درخواست‌های پناهجویی قبلی است.

به گزارش اعتماد نو  به نقل از خبرگزاری رویترز، این دستور العمل‌های جدید که پیش‌نویس آن درتاریخ ۱۷ فوریه آماده شده اما هنوز برای اجرا به نهادهای مربوطه ابلاغ نشده، به آژانس‌های مهاجرتی اجازه می‌دهد تا تنها با درخواست‌هایی موافقت کنند که شانس بالایی برای دریافت پناهندگی دارند.

این  در حالی است که در این دستورالعمل‌ها هیچ معیار مشخصی برای رسیدگی به ترس پناهجو از تحت تعقیب قرار گرفتن در صورت بازگشت به کشور مبدا وجود ندارد.

این دستورالعمل تمامی مسئولان بخش رسیدگی به امور پناهندگی را ملزم می‌سازد تا اطلاعات مربوط به اینکه آیا متقاضی ترس موجهی از تحت پیگرد قرارگرفتن در صورت بازگشت به کشور دارد یا خیر را جمع‌آوری کنند.

سه منبع آگاه به پیش‌نویس این دستورالعمل گفتند که هدف از این دستورات جدید افزایش شروط لازم برای کنترل اولیه است و اعتماد نو به نقل از برنامه دولت این است که حوزه عمل وسیعی را برای ماموران پناهندگی ایجاد کند تا آن‌ها بتواند تشخیص دهند که کدام یک از درخواست‌های پناهندگی امکان بالایی برای پذیرش از سوی دادگاه مهاجرتی را دارد.

اطلاق یک رویکرد جدی‌تر نسبت به پناهجویان بخشی از وعده دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا برای سرکوب مهاجرت و تشدید امنیت مرزی است.

منبع:ایسنا

دستور موقت صادره درخصوص عضو شورای شهر یزد به قوت خود باقی است
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 4 =

دکمه بازگشت به بالا