آیت الله هاشمی بر حمایت قاطع از آقای روحانی تاکید داشت

به گزارش  اعتماد نو به نقل از روابط عمومی حزب اعتماد ملی، حجت الاسلام و المسلمین رسول منتجب نیا شامگاه شنبه در مراسم بزرگداشت چهلمین روز درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی که به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ولیعصر (عج) شهرستان رفسنجان در این دانشگاه برگزار شد، ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و رحلت جانگداز عالم فداکار آیت الله هاشمی رفسنجانی، او را افتخاری برای انسانیت دانست.
وی ادامه داد: سخن گفتن درباره شخصیت بزرگی چون آیت الله هاشمی مخصوصا برای افرادی که سالها نزد او بوده اند بسیار دشوار است. اینجانب حدود ۱۰ سال در مجلس شورای اسلامی تحت ریاست ایشان بودم و از نزدیک مدیریت و فضایل ایشان را دیده ام و همینطور زمانی که فرماندهی جنگ را بر عهده داشتند بارها در خدمتشان بودم.
این فعال سیاسی گفت: ما در طول تاریخ شخصیت های تاریخ ساز و مصلح فراوان داشته ایم، برخی از این شخصیت ها محدود به دوره خودشان و برخی دیگر مربوط به کل تاریخ بوده اند. آیت الله هاشمی رفسنجانی از دسته شخصیت هایی بود که مربوط به تمام تاریخ می شود چرا که برای ما یک راه و روش مدیریت سیاسی ارایه کرد.
منتجب نیا افزود: از سوی دیگر شخصیت هایی را داریم که مفید و مؤثر هستند اما در دوران زندگی و حیاتشان تلاش می کنند تا از پست ها و مسئولیت ها برای خودشان پل بسازند، حال آنکه مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی به گونه ای بودند که به پست ها و مناصب ارزش می دادند و هرجا که می رفتند با خودشان اقتدار و اعتبار می بردند.
وی ادامه داد: عده ای از پست و مقام ها اعتبار و آبرو می گیرند اما آیت الله هاشمی مانند امام (ره) هر کجا که لازم بود برای دفاع از اسلام آبروی خود را فدا می کرد. آشنا کردن نسل جدید و نسل های بعد با آیت الله هاشمی وظیفه آن کسانی است که به ایشان نزدیک بوده اند و اگر این وظیفه به درستی صورت پذیرد میراث هاشمی از بین نخواهد رفت.
قائم مقام حزب اعتماد ملی، اعتقاد راسخ و ایمان عمیق به اسلام، روشنفکری و عدم تحجر، همت بلند، دور اندیشی و واقع گرایی، برخورد عادلانه حتی با مخالفان، فراجناحی بودن، داشتن علم به زمان، اعتدال در فکر اندیشه و عمل را از ویژگی های شخصیتی هاشمی برشمرد و گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی فکر و روحیه سازمانی داشت و یک روحانی بسیار دقیق و منظم بود، نه اهل تملق بود و نه اجازه چاپلوسی را به کسی می داد.
منتجب نیا یادآور شد: آیت الله هاشمی از سال ۱۳۳۷ مبارزات خود را آغاز کرد، ایشان با مدیریت عالی در مجلس، کارها و طرح های عظیم نو و زیربنایی، تأسیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با حکم امام خمینی (ره) ، نقش مؤثر در خبرگان رهبری و انتخاب رهبر انقلاب نشان دادند که دارای چه ظرفیت عظیمی برای نظام هستند؛ به بعد علمی ایشان نیز کمتر توجه می شود ایشان یک اسلام شناس واقع بین و واقع گرا بودند.
این استاد حوزه و دانشگاه در پاسخ به این پرسش که چرا عده ای با هاشمی مخالف بودند؟ گفت: دشمنی ها با آیت الله هاشمی نه از روی نقاط ضعف بلکه از روی نقاط قوت ایشان بود. عده ای به ایشان حسادت می کردند و عده ای نیز حضور آقای هاشمی را برای منفعت طلبی های خود مزاحم می دیدند. هنوز هم مشاهده می کنیم که برخی روزنامه ها دست از اعمال زشت گذشته خود در خبرسازی ها علیه آیت الله هاشمی نکشیده اند و این نشان از کینه دیرین آنها نسبت به آقای هاشمی دارد.
منتجب نیا افزود: عده ای قصد دارند تا نام و یاد هاشمی را به فراموشخانه بسپارند اما اشتباه می کنند زیرا او کارهایی تاریخی انجام داده است که از اذهان ملت ایران بیرون نخواهد رفت. امروز هر کجای کشور که برویم آثاری از آیت الله هاشمی رفسنجانی مشاهده می کنیم.
وی شناخت صحیح شخصیت ها و معرفی آنها به جامعه را از وظایف اصلی نخبگان سیاسی کشور دانست که باعث می شود تا نام و یاد امثال آقای هاشمی تحت تأثیر بدخواهی ها قرار نگیرد.
قائم مقام حزب اعتماد ملی گفت: خلأ‌ بوجود آمده از فقدان آیت الله هاشمی رفسنجانی به سادگی قابل جبران نیست و لطف خاص الهی را می طلبد که امیدواریم راهشان ادامه یابد.
حمید بهرامی از یاران دیرین آیت الله هاشمی و محمدعلی دهقان رییس دانشگاه ولیعصر (عج) و حجت الاسلام و المسلمین علی هاشمیان نیز در این مراسم به بیان خاطراتی در بزرگداشت یاد آیت الله هاشمی رفسنجانی پرداختند.

واکنش سازمان ملل به قطعی اینترنت در ایران
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 5 =

دکمه بازگشت به بالا