استیضاح قالیباف به دلیل ترکیب افراد در شورای شهر تهران نتیجه نداد

به گزارش اعتماد نو ،  احمد مسجد جامعی در جلسه‌ای که تحت عنوان «نقش شورای شهر در مدیریت شهری با نگاه ویژه به فاجعه پلاسکو» و به میزبانی شاخه جوانان حزب ندای ایرانیان به سوالات اعضای حزب پاسخ داد.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به جمعیت زیاد متمرکز شده در تهران در پاسخ به سوال یکی از حاضران گفت: مجموعه مدیریت شهری باید با دید ویژه‌ای اداره شود، متاسفانه ما در تهران جای مشخصی برای زنان ، کودکان و جوانان نداریم من خودم تا زمانی که در شورای شهر حضور نداشتم، این مسائل را نمی‌دانستم به عنوان مثال می‌آیند ترافیک را برای تردد خودروها کوچک می‌کنند اما توجهی به تردد افراد پیاده ندارند. ما در شهر به جای این که هیجان کاری داشته باشیم، باید بیشتر فکر کنیم و به نتایجی که می‌رسیم عمل کنیم و براساس تجربیات دیگر کشورها با امکاناتی که در دست داریم، مسائلی همچون آلودگی هوا را حل کنیم.

مسجد جامعی در خصوص حل مشکل ترافیک تهران گفت: در شورای شهر ساختاری برای حل ترافیک مطرح شد و آن این بود که ما می‌توانیم با تمرکز بودجه در مترو به حمل ونقل ریلی از بار ترافیکی تهران بکاهیم. به عنوان مثال می‌توانستیم به جای هزینه‌ای که برای پل صدر کردیم به ناوگان حمل و نقل ریلی تهران بودجه تزریق می‌کردیم.

عضو اصلاح‌طلب شورای شهر تهران در پاسخ به سوال یکی از حاضران در مورد مدیریت یکپارچه شهری عنوان کرد: مدیریت یکپارچه شهری از ابتدا مورد بحث بود اما باید به این نکته توجه کنیم که بعضی ارگان‌ها به دلیل عدم هماهنگی به این موضوع توجهی ندارند باید به این نکته اشاره کنم که بسیاری از موضوعات شهری باید به شورای شهر واگذار شود زمانی که من در وزارت ارشاد بودم، مسئولیت کتابخانه‌ها را به شهرداری واگذار کردم .

آگاه‌سازی از خطرات مین یکی از ارکان مین زدایی بشردوستانه است
هم اکنون بخوانید

او در این خصوص ادامه داد: اما خود شهرداری هم قدرت پذیرش مدیریت‌هایی که به یکپارچه کردن مدیریت شهری باز می‌گردد را ندارد ما نیاز داریم که با یکدیگر بیشتر تعامل داشته باشیم .

مسجد جامعی در پاسخ سوال یکی دیگر از حاضران در خصوص فساد در شهرداری گفت: فساد سازمان یافته در بانک‌ها و همچنین در ورزش وجود دارد این تبدیل به مشکلی شده است که در دستگاه‌های اجرایی با آن روبرو هستند. محمود احمدی‌نژاد در هرکجا که رفت نیروهای خود را به صورت جهشی وارد سیستم کرد و حتی برای آنها جای خواب تهیه کردند، ولی باید به این موضوع اشاره کنیم که برای استخدامی‌های جدید در شورای شهر افراد واجد شرایط باید با توجه به قوانینی که وجود دارد، استخدام شوند اما با این وجود ما نمی‌توانیم افرادی که جهشی استخدام شده‌اند را به صورت جهشی اخراج کنیم.

او به استیضاح شهردار اشاره کرد و گفت: آن طوری که شما می‌گوید ما می‌توانستیم با شهردار برخورد کنیم درست نیست. طبق قانون ما در مواردی که سوال داریم به شهردار انتقال می‌دهیم و ظرف مدت ۱۰ روز او باید به ما پاسخ دهد. اگر قانع شدیم که هیچ ولی اگر قانع نشدیم باید او را استیضاح کنیم اما با توجه به ترکیب افراد در شورای شهر تهران استیضاح نتیجه‌ای ندارد.

مسجد جامعی افزود: مدیریت شهری کار کاملا تخصصی است و کار تخصصی نیاز به افراد متخصص دارد ما درخواست افزایش تعداد نفرات شورا را داده بودیم ولی هنوز مجلس در این خصوص تصمیمی نگرفته است مردم شهر از اعتیاد تا احداث فروشگاه‌های شهروند از اعضای شورای شهر بن می‌فروختند که این نشاندهنده آن است که تعداد اعضای شورای شهر باید افزایش یابد.

عراقچی : ایران مصمم به برداشتن گام‌های بعدی کاهش تعهدات برجامی است
هم اکنون بخوانید

 

منبع: اعتماد نو به نقل از ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 11 =

دکمه بازگشت به بالا