مکاتبه کمیسیون مجلس با قوه قضاییه برای پیگیری سرنوشت دکل‌های نفتی دولت احمدی‌نژاد

به گزارش اعتماد نو ،  بهرام پارسایی با اشاره به تشکیل کارگروهی متشکل از سازمان اعتماد نو به نقل از برنامه و بودجه،وزارت اقتصاد و امور دارایی و دیوان محاسبات برای بررسی اسناد و حساب های مربوط به صادرات نفت طی سال های ۸۷ تا ۹۱،گفت:طی این سالها بیشترین درآمد نفتی نصیب جمهوری اسلامی ایران شده است،اما هیچ نمودی در توسعه و پیشرفت کشور نداشته است،این سوال برای همه مطرح شده که این میزان درآمد فراوان درکجا و چگونه هزینه شده است.

نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی،با اشاره به اینکه یکی از تخلفات نفتی در دولت گذشته خرید دکل های نفتی بی مصرف است،افزود:پرونده دکل “فورچونا” در قوه قضاییه درحال بررسی است،اما درباره بررسی دکل “کاترینا” اطلاعاتی در دست نیست.

پارسایی با بیان اینکه شرکت نگهدارنده دکل “کاترینا” با شرکت ایرانی در خصوص احتمال غرق شدن دکل مکاتبه کرده است،ادامه داد: دکل کاترینا قیمت گذاری شده و متاسفانه یک ششم هزینه انجام شده برای خرید و نگهداری ارزش گذاری شده است،لذا نگهداری دکل بیش از این صرفه اقتصادی ندارد.

وی یادآورشد:کمیسیون اصل ۹۰ در مکاتبه ای با قوه قضاییه سرنوشت دکل های نفتی از مراجع قضایی پیگیری می کند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزارت نفت از دکل های نفتی خریداری شده در دولت گذشته آگاهی و اطلاعات کامل دارد، افزود: باید اراده جمعی برای تعیین تکلیف پرونده دکل های نفتی و تخلفات نفتی در دولت گذشته شکل بگیرد،تا سرنوشت درآمدهای کلان نفتی مشخص شود.

 

منبع: خانه ملت

دستگاه قضا هیچگونه خط قرمز توهمی را قبول ندارد
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 8 =

دکمه بازگشت به بالا