«احسان مازندرانی» از زندان آزاد شد

وکیل‌مدافع احسان مازندرانی گفت: امروز (شنبه) ۲۳ بهمن ماه موکلم از زندان آزاد شد.

به گزارش اعتماد نو ، هوشنگ پوربابایی  با بیان این مطلب گفت: احسان مازندرانی امروز پس از پایان محکومیتش از زندان آزاد شد.

پوربابایی در ۲۹ آذرماه سال جاری از بازگشت موکلش به زندان خبر داده بود.

وی افزود:  از آنجا که اجرای احکام گفته بود که باید موکلم به زندان برگردد، لذا عصر امروز موکلم خود را به زندان معرفی کرد.

پوربابایی افزود: ممکن بود که غیبت در دوران مرخصی که جرم است برای موکلم لحاظ شود و به همین دلیل موکلم پس از اتمام مرخصی به زندان بازگشت.

وی یادآور شد: یک‌سال از محکومیت موکلم باقی مانده است.

به گزارش ایسنا، پوربابایی در ۱۷ آذرماه به پایگاه خبری ایسنا گفته بود که بنا به نظر پزشکی قانونی، کماکان بیماری موکلم برقرار است و حضورش در زندان باعث تشدید بیماری‌اش می‌شود.

وی افزود: موکلم در پی اعتصاب غذایی که در زندان داشت حالش بد شد و به همین دلیل با عنوان مرخصی استعلاجی برای درمان به بیرون از زندان منتقل شد.

پوربابایی افزود: مداوای اولیه در مورد موکلم انجام شد و دوران نقاهت را  سپری می کردند که در همین راستا نامه‌ای از طرف دادستانی جهت معرفی وی به پزشکی قانونی برای تشخیص نوع بیماری‌اش ارایه شد مبنی بر اینکه آیا ادامه محکومیت وی باعث افزایش یا تشدید بیماری‌اش می شود یا خیر.

پوربابایی تصریح کرد: موکلم در همین راستا به پزشکی قانونی مراجعه کرد و پس از معاینات تخصصی از سوی این سازمان، نهایتا پزشکی قانونی اعلام کرد که کماکان بیماری وی برقرار است و احتیاج دارد که مداوا شود و حتما حضورش در زندان باعث تشدید بیماری‌اش می‌شود؛ لذا بر اساس قوانین کیفری در صورتی که تحمل کیفر باعث تشدید بیماری شود، کماکان فرد را در حالت مرخصی نگه می‌دارند تا به صورت کامل مداوا شود.

برخی فکر می کنند منجی انقلابند
هم اکنون بخوانید

پوربابایی با یادآوری اینکه محکومیت موکلم دو سال است و وی آبان ماه سال ۹۴ دستگیر شد، گفت: ما تلاش می‌کنیم که طرق فوق‌العاده اعتراض را درباره محکومیت موکلم پیگیری کنیم، ولی با توجه به اینکه پزشکی قانونی این گواهی را داده ما تقاضا داریم که بنا بر نظر پزشک فعلا موکلم بیرون از زندان بماند تا مداوایش انجام شود و سپس به زندان مراجعه کند.

به گزارش ایسنا، پوربابایی وکیل‌مدافع احسان مازندرانی در ۱۸ مهرماه  از آزادی موکلش از زندان خبر داد.

وی با اشاره به اعتصاب غذای موکلش و انتقال موکلش به بیمارستان، گفت: امید است آزادی موکلم با توجه به مقررات مندرج در قانون مجازات اسلامی، منجر به آزادی مشروط وی شود.

پوربابایی تصریح کرد: ما درصددیم با توجه به ماده ۵۸ قانون مجازات اسلامی و با لحاظ اینکه موکل تقریبا نیمی از محکومیت خود را در زندان گذرانده، بتواند از آزادی مشروط بهره‌مند شود و با لحاظ بیماری که هم اکنون به آن مبتلاست از این فرصت قانونی استفاده کرده تا وی بتواند به وضعیت جسمانی خود رسیدگی کند.

به گزارش ایسنا، پوربابایی ششم مردادماه به پایگاه خبری ایسنا گفته بود حکم موکلش در دادگاه تجدیدنظر از ۷ سال حبس به دو سال حبس تقلیل یافته است.

پوربابایی در ششم مردادماه اتهامات احسان مازندرانی را «اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام» عنوان کرد و افزود که موکلش از آبان‌ماه سال ۹۴ بازداشت شده است.

 

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 4 =

دکمه بازگشت به بالا