مذاکرات آستانه گام مهم آتش بس دائمی در سوریه بود

عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان سعودی گفت: مذاکرات کشورها و گروه های موثر برای پایان دادن به جنگ داخلی در سوریه در شهر آستانه گام مهم برای برقراری آتش بس دائمی درسوریه بود.

به گزارش اعتماد نو ، الجبیر عصر روز چهارشنبه در نشست مشترک خبری با مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه پس از نشست شورای همکاری دو کشور در آنکارا، افزود: مذاکرات آستانه مسیر را برای رساندن کمک های بشردوستانه به مردم منطقه باز کرد.
وی در ادامه با تاکید بر ادامه همکاری های مستحکم تر با ترکیه در دوره های آینده بیان کرد: برای مقابله با رجزخوانی دیگران این همکاری ها حائز اهمیت است.
وی ادامه داد: ما نیز به این موضوع که پ.ک.ک یک گروه تروریستی است واقف هستیم وعربستان سعودی در قبال تمامی گروه های تروریستی از جمله داعش و القاعده در هر کجایجهان موضع یکسان داشته و مخالف جریان های تروریستی است.
وی بر حمایت از ترکیه به عنوان یکی از اعضای ائتلاف مبارزه با داعش تاکید کرد و گفت:عربستان سعودی و ترکیه روابط عمیق و راهبردی دارند و نشست آنکارا نیز قدم مهمی برای ارتقای بیشتر این روابط دوجانبه است.
وی اضافه کرد: آنکارا و ریاض در مورد مسائل منطقه ای از جمله سوریه، عراق و فلسطین و همچنین در مبارزه با افراط گرایی و تروریسم اشتراک نظر دارند و به صورت هماهنگ با یکدیگر اقدام خواهند کرد.
به گزارش ایرنا، مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه نیز در این نشست خبری مشترک بیان کرد: ترکیه و عربستان مبارزه با گروه های تروریستی را با دولت قبلی آمریکا مطرح کردند ولی متاسفانه از آن استقبال نشد و در واقع از گروه هایی مثل حزب اتحاد دموکراتیک سوریه(پ.ی.د) و یگان‌های مدافع خلق سوریه(ی.پ.گ) با اهداف ایدئولوژیک متفاوت ولی شبیه داعش حمایت شد.
وی همچنین گفت: این امر موجب کدورت بین ما و آمریکا شد ولی ما این اقدام را حرکتی خطرناک برای آینده سوریه عنوان کردیم.

چرا امریکا نخواست قطر در نزاع با سعودیها قربانی شود
هم اکنون بخوانید

 

منبع: جماران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + هشت =

دکمه بازگشت به بالا