تونل مترو در قم فرریخت / ۶ امدادگر مصدوم و ۲ نفر محبوس شده اند

به گزارش اعتماد نو ه ن از اعتماد نو به نقل از ایلنا، حوالی حدود ساعت ۱۲ ظهر، تونل مترو در ایستگاه ولیعصر قم فروریخت.

شاهدان عینی می‌گویند سه کارگر در این حادثه زیر آوار مانده‌اند. از قرار معلوم، سگ‌های زنده‌یاب هلال‌احمر وارد عمل شده و هم اکنون در محل حادثه به دنبال نجات محبوسان هستند.

۱۳:۲۰ /تیم امداد اعزام شد

مدیرکل روابط عمومی شهرداری قم نیز در گفتگو با پایگاه خبری اعتماد نو به نقل از ایلنا از اعزام تیمی به منظور بررسی حادثه خبر داده است.

به گفته این مقام مسئول در شهرداری قم؛ دیواره تونل A در ایستگاه ولیعصر قم ریزش کرده است. تیم امداد نیز در حال حاضر به محل اعزام شده اما هنوز از تعداد مصدومان و زیرآوارمانندگان خبری در دست نیست.

۱۳:۴۰ /لزوم پرهیز از انتشار شایعات

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم با تاکید بر لزوم پرهیز از انتشار شایعات درخصوص حادثه ریزش دیواره کارگاه مترو در میدان ولیعصر گفت: در شرایط کنونی طلاعات دقیقی از مصدومان حادثه نمی‌توان داد.

عباس ذاکریان اظهار کرد: در میدان ولیعصر و محل خروج دستگاه تی بی ام بخشی از دیواره ریزش داشته که بلافاصله نیروهای آتش‌نشانی مستقر شدند و مشغول برداشت خاک و ایمن‌سازی محیط هستند.

وی با تاکید بر اینکه تا پایان عملیات آواربرداری و ایمن‌سازی محیط هیچ اطلاعات دقیقی از مصدومان حادثه نمی‌توان داد، گفت: منتظر هستیم تا عملیات ایمن‌سازی نیروهای آتش‌نشانی با استفاده از تجهیزات مستقر در محل پایان یافته و سپس اطلاعات دقیق از آسیب‌دیدگان اعلام کنیم.

وی بر ضرورت پرهیز از هرگونه انتشار شایعات و اطلاعات تایید نشده درخصوص این حادثه تاکید کرد و گفت: نیروهای آتش‌نشانی و هلال احمر با تعدادی از سگ‌های زنده‌یاب در محل مستقر هستند و به محض پایان عملیات در صورت وجود آسیب‌دیدگان امدادرسانی خواهند کرد.

۱۳:۴۵ /نجات یکی از محبوس‌شدگان

مدیرکل روابط عمومی اورژانس قم در گفتگو با پایگاه خبری اعتماد نو به نقل از ایلنا از نجات یک نفر از محبوس‌شدگان در زیر آوار خبر داد و گفت: یک نفر از مصدومان دقایقی پیش از زیر آوار خارج شد. این مصدوم از کارگران مترو بوده است.

امضای تفاهم نامه‌های همکاری وزارت ارشاد با مراکز حوزوی قم
هم اکنون بخوانید

به گفته وی؛ دو نفر از امدادگران نیز در حین امداد و نجات مصدوم شده‌اند که به بیمارستان منتقل شدند.

۱۴:۰۳ /ممکن است کارگران بیشتری زیر آوار مانده باشند

یک مقام مسئول در آتش‌نشانی قم در گفتگو با اعتماد نو به نقل از ایلنا؛ با تایید خروج یک مصدوم از زیر آوار گفت: تعداد مصدومان احتمالی و زیرآوارماندگان هنوز مشخص نیست.

وی افزود: ممکن است کارگران بیشتری زیر آوار مانده باشند. همه نیروهای امداد هم‌اکنون در محل حضور دارند. امیدواریم تا عصر به نتیجه برسیم.

۱۴:۱۵ /انتقال دستگاه‌های زنده‌یاب به محل حادثه/۴ نفر زیر آوار محبوس‌اند

شاهین فتحی (معاون عملیات سازمان امداد و نجات کشور) نیز درباره این حادثه به پایگاه خبری ما گفت: حادثه دقیقا ساعت ۱۱:۲۰ صبح رخ داده است. احتمال می‌دهیم سه الی چهار نفر زیر آوار محبوس مانده باشند. یکی از محبوسان زنده از زیر آوار خارج و به بیمارستان منتقل شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد حال عمومی او خوب است.

به گفته فتحی؛ درحال حاضر یک تیم سگ زنده‌یاب از استان قم و یک تیم سگ زنده‌یاب از استان مرکزی شامل دو قلاه سگ به همراه مربیان خود؛ در محل حضور یافته‌اند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات کشور همچنین گفت: ۱۵ نفر تیم عملیاتی امداد و نجات در محل حادثه حضور دارند. در حال حاضر دستگاه‌های بیورادار (زنده‌یاب) نیز به محل حادثه اعزام شده‌اند.

۱۴:۵۹ /دو کارگر زیر آوار هستند

سیدرضا طباطبایی (مدیرکل روابط عمومی استانداری استان قم) به اعتماد نو به نقل از ایلنا گفت: دو نفر از کارگران شاغل در مترو زیر آوار هستند. حال مصدوم حادثه و دو نفر امدادگر مصدوم نیز مساعد است.

وی ادامه داد: معاونت عمرانی و مدیریت بحران استانداری قم مسئول بررسی حادثه هستند. درحال حاضر ماشین‌ها درحال خاکبرداری هستند اما هنوز علت قطعی حادثه مشخص نیست. احتمالا در یکی دو روز آینده مشخص می‌شود.

۳ روش طبیعی برای سلامت و تقویت مو
هم اکنون بخوانید

۱۵:۱۰ /شش امدادگر مصدوم شده‌اند/آواربرداری ادامه داد

حمیدرضا عابدی خرسند در گفت وگو با پایگاه خبری اعتماد نو به نقل از ایلنا در قم؛ با اشاره به حادثه ریزش دیواره تونل متروی قم در محل میدان ولیعصر(عج) این شهر گفت: تاکنون شش نفر از نیروهای امداد و نجات که برای نجات افرادی که احتمالا در زیر آوار مانده‌اند؛ به کمک آنها شتافته بودند؛ مصدوم شده‌اند که همه آنها اگرچه به بیمارستان منتقل شدند؛ اما درمان جزیی روی هریک از آنها انجام شده است.

وی افزود: همچنین یک کارگر مترو به بیمارستان نیکویی قم منتقل شده و در حال حاضر تحت مداوا قرار دارد.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری قم درخصوص علت وقوع این حادثه نیز گفت: علت حادثه هنوز مشخص نیست و بررسی لازم برای آن در حال انجام است.

براساس مشاهدات پایگاه خبری اعتماد نو به نقل از ایلنا در قم؛ درحال حاضر نیروهای مختلف امداد و نجات ازجمله آتش‌نشانی، اروژانس و نیروهای نظامی و انتظامی در محل حادثه حضور دارند. ماشین‌های حمل آوار شهرداری قم نیز درحال مشغول آواربرداری هستند و نیروهای آتش‌نشانی ماشین‌ها را هدایت می‌کنند.

رضا سیار (فرماندار قم) نیز درحال حاضر در محل حادثه حضور یافته و از نزدیک در جریان رسیدگی به وضعیت حادثه قرار گرفته است.

سیدمترضی صفائیان‌نژاد (شهردار قم) نیز ساعتی پیش به محل حادثه آمد و از نزدیک در جریان امور قرار گرفت.

۱۵:۲۵ /ظاهرا دو کارگر زیر آوارند

مهدی فراهانی (معاون اورژانس قم) به اعتماد نو به نقل از ایلنا گفت: حال عمومی مصدومان منتقل شده به بیمارستان مساعد است.

فراهانی گفت: یکی از کارگران که در زیر آوار مانده‌بود در دقایق اولیه بروز حادثه بیرون آورده شد، درحال حاضر ظاهرا فقط دو کارگر زیر آوار مانده‌اند.

وی افزود: به جز یک نفر، دیگر مصدومان از پرسنل مترو قم بوده‌اند که با سه دستگاه آمبولانس به بیمارستان منتقل شده‌اند و حال عمومی همه آنها مساعد است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 10 =

دکمه بازگشت به بالا