بیانیه ی حزب اعتماد ملی کردستان به مناسبت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران

حزب اعتماد ملی استان کردستان به مناسبت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران بیانیه ای صادر کرد.
به گزارش اعتماد نو، متن این بیانیه به شرح زیر است:
باسمه تعالی
مردم شریف،فهیم وسلحشور استان کردستان
اینک درآستانه ی سی و هشتمسن سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران قرار داریم انقلابی که نهال آن با نثار خون پاک مجاهدان و مبارزان راه استقلال و آزادی آبیاری شد و به ثمر نشست و اوج بلوغ فکری و عظمت خرد جمعی مردم شایسته ایران را در برابر دیدگان جهانیان به نمایش گذاشت ودر آن حماسه ی غلبه ی اراده ی نستوه ملت در شعار و آهنگ دلنواز “استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی” در پهنه ی جغرافیای ایران طنین انداز شد و تبلور یافت.
رویدادی که به گل واژه های استقلال و آزادی در پرتو جمهوریت و اسلامیت به رهبری و هدایت امام خمینی معمار کبیر انقلاب و مجاهدت، جانفشانی وحضور گسترده و کوبنده ی توده ی عظیم مردم معنا بخشید که به واسطه ی آن کاخ استبداد ستم شاهی واژگون و درهم کوبیده شد؛و نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر آموزه های دینی و نشأت گرفته از خواست ، اراده و انتخاب آزادانه ی مردم تحقق یافت.
در نظام جمهوری اسلامی، جمهوریت نماد حضور و نقش آگاهانه ی مردم در تعیین سرنوشت و دستیابی به مردم سالاری دینی است. یعنی نظامی که در آن حاکمان و نمایندگان ملت با اراده ی مردم و ازطریق انتخابات آزاد برگزیده می شوند. در نظام مردم سالار، مردم رکن رکین قدرت اند و هیچ قدرتی بدون رأی و نظر مردم مقبولیت و مشروعیت نخواهد داشت. و اما عصاره و جوهره ی اصلی قیام و نظام همانا اسلامیت بر گرفته از شریعت و مبانی مکتب اسلام به عنوان مترقی ترین و کاملترین آیین الهی است. بی شک بقا و قوام نظام برخاسته از قیام وپیام مردم در پرتو جمهوریت و اسلامیت پایدار و ماندگاراست. البته میثاق و تعهد ماندگاری این دو واژه وزین و گرانسنگ همواره استواری و پایداری است.
اعضای حزب اعتماد ملی ، از بدو انقلاب همواره در کنار نظام و در سخت ترین شرایط همراه مردم و انقلاب بودند و فراز و فرودهای فراوانی را با هوشیاری و پایمردی در ظل رهبریهای داهیانه ی امام راحل و اکنون در سایه ی اندیشه های رهبر فرزانه پشت سر گذاشته اند و می گذارند و با تأثیرگذاری در رشد عقلانیت، ترفندهای مداخله جویانه ی مغرضان را ناکام و نقش بر آب کرده اند. بدینسان جریان تولد نظام جمهوری اسلامی و کشیدن خط بطلان بر رژیم ستم شاهی مرهون اشخاصی بود که تربیت شده مکتب امام و همراه رهبر معزز انقلاب بودند و گفتمان جمهوریت و اسلامیت مشروعیت خویش را از اسلام و مقبولیت را از مردم اخذ نمود. امروز، احزاب برای حفظ و صیانت از آرمانهای نظام به دنبال مقبولیت بیشتر در تلاش بوده و با رشد آگاهی های عمومی سعی می کنند جامعه را در برابر استحاله ی فرهنگی مصون بدارند و اینگونه چشم انداز توسعه متوازن ایران و مقبولیت بخشی به آن ترسیم می گردد.
امروزه ایران اسلامی به عنوان قدرت بلا منازع و تأثیر گذار در معادلات منطقه ای و بین المللی مطرح و به مثابه ی جزیره ی امنیت و ثبات در خاورمیانه جایگاهی استوار و انکار ناپذیر دارد.
در بعد اجتماعی و سیاسی نیز کشور روند رشد و تکامل فزاینده و تأمل برانگیزی را طی کرده و حماسه آفرینیهای ملت و دولت تدبیر و امید در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی ،سیاسی و بین المللی در راستای اعتلای عزت و قدرت نظام جمهوری اسلامی و ملت بیدار و شورآفرین درعرصه های داخلی و خارجی را نوید می دهد.
در واقع تفکرات و اعتماد نو به نقل از برنامه های دولت تدبیر و امید موجبات امیدواری وایجاد تحول در سیاست های داخلی و بین المللی را فراهم و باعث شد که ازتنش های بین المللی هر روزه کاسته شود و در داخل نیز روند امور درمسیر توسعه واعتدال ساری و جاری گردد.
بی تردید نقش بی بدیل مردم شریف استان کردستان در پیروزی انقلاب اسلامی و حفظ نظام و حراست مستمر ازمرزهای کشور و دستاورهای آن از آغاز پیروزی تاکنون در ابعاد مختلف چون ستاره ای پر نور بر تارک تاریخ انقلاب می درخشد و نثار خون ۵۴۶۷ شهید ۹۰۰۰ جانباز و بالغ بر ۸۴۰ آزاده ی سرفراز مصداق این مدعاست و برهمگان عیان و آشکار است. این امر می طلبد دست اندرکاران نظام و دولت اعتدال در استیفای حقوق و مطالبات آنان توجه کافی و وافی مبذول دارند و سهم شایسته ای برای این مردم قایل باشند. بویژه در دهه ی چهارم انقلاب انتظار و خواسته ی به جایی خواهد بود که دولتمردان بخصوص ریاست محترم جمهور بر تأمین و عملیاتی نمودن حقوق و مطالبات مردم این دیار تأکید جدی داشته و توجه و عنایت عملی به عمل آورند.
اکنون به پاس گرامیداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و به شکرانه ی نعمت استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی و موفقیت های کم نظیر در عرصه های داخلی و بین المللی و با تبریک سالگشت پیروزی سترگ ملت قهرمان ایران بر طاغوت و طاغوتیان به پیشگاه ملت، بخصوص مردم غیور وفرهیخته ی استان کردستان، بدینوسیله از اقشار مختلف مردم فهیم این استان فرهنگی دعوت می نماید که در روز بیست و دوم بهمن همراه با ملت ایران باعزمی راسخ و گامی استوار در راهپیمایی این روز بزرگ و تاریخی حضور گسترده ی خود را به نمایش بگذارند. تا بازهم جهان شاهد اتحاد،یکپارچگی ،عظمت واقتدار ملت بزرگ ایران اسلامی باشد.
پاینده و جاویدان باد ایران
حزب اعتماد ملی استان کردستان
آقای روحانی جرأت داشته باشید و به دیدار شیخ محصور در بیمارستان بروید
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 17 =

دکمه بازگشت به بالا