باید برای اصلاحات مانیفست تدوین شود

به گزارش اعتماد نو، حجت الاسلام و المسلمین رحمت الله بیگدلی در نشست سراسری رؤسای شاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتماد ملی با تأکید بر لزوم توجه به پیشینه اصلاحات گفت: جنبش اصلاحات از سال ۱۳۷۶ شروع نشده است بلکه سابقه آن به پیشتر از آن سال بازمی گردد و ریشه در نهضت مشروطه دارد. حجت الاسلام و المسلمین خاتمی نیز از سال ۱۳۷۶ به آن ملحق شد و باعث گردید تا اصلاحات عمق ببیشتری پیدا کند. برای درک هرچه بیشتر خطراتی که جنبش اصلاحات را تهدید می کند،، ابتدا می بایست مانیفستی برای آن تعریف کنیم؛ چراکه گستردگی جنبش اصلاحات امروز بازه ای از مراجع تقلید تا خارج نشینان و خوانندگان زیر زمینی را در بر می گیرد. در صورتی که این مانیفست با کمک بزرگان اصلاحات تدوین شود، می توانیم کسانی را که برخلاف این مانیفست عمل کنند مورد مؤاخذه و پرسش قرار دهیم.

وی خطراتی که اکثر جنبش ها از جمله جنبش اصلاحات را تهدید می کند شامل انحراف فکری و ایدئولوژیک، انحراف سیاسی، تصفیه رهبری جنبش، ابتلا به جمود، ظهور انشعاب و خستگی نیروها از رویارویی جناح ها با هم بر شمرد.

نشست سراسری رؤسای شاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتماد ملی امروز با حضور حجت الاسلام و المسلمین رسول منتجب نیا، حجت الاسلام و المسلمین رحمت الله ببگدلی، جواد اطاعت و سمیه طهماسبی در دفتر مرکزی این حزب برگزار شد.شست سراسری رؤسای شاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتماد ملی امروز با حضور حجت الاسلام و المسلمین رسول منتجب نیا، حجت الاسلام و المسلمین رحمت الله ببگدلی، جواد اطاعت و سمیه طهماسبی در دفتر مرکزی این حزب برگزار شد.

تحزب تنها راه جلوگيري از انحراف در جريان اصلاحات است / عده اي بدنبال تكرار رفتار غلط شان در سال ٨٤ هستند
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =

دکمه بازگشت به بالا