دانشگاه آزاد اسلامی در دوره جدید در میان دانشگاه‌های جهان بهتر شناخته شد

به گزارش اعتماد نو ، محمد قمی درباره حمایت اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی از مدیریت کنونی گفت: «در این چهار سال هم نقاط ضعف و هم نقاط قوت داشتیم. از نقاط قوت این است که انضباط مالی بیشتری در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شد و برای تکریم ارباب رجوع اهتمام خاصی به کار گرفته شد.»

او افزود: «جذب هیات علمی در دانشگاه مطلوب‌تر از گذشته شد. قبلا بیشتر استادان حق‌التدریسی بودند ولی اکنون استادان بیشتری جذب شده‌اند، بسیاری استخدام شده‌اند.»

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس گفت: «در دوره مدیریت جدید به کیفیت آموزش بیشتر توجه و موضوع شرکت‌های دانش‌بنیان با جدیت بیشتری دنبال شد. ارتباط با صنعت تقویت شد. رتبه علمی دانشگاه آزاد اسلامی در پایگاه Web of Science ارتقا پیدا کرده است، این دانشگاه در رشد علمی کشور بسیار اثرگذار بوده است.»

قمی گفت: «دانشگاه آزاد اسلامی در دوره جدید مدیریت در میان دانشگاه‌های جهان بهتر شناخته شد. دانشگاه آزاد اسلامی در این دوره در جشنواره‌های و مسابقات بین‌المللی بسیار فعال شد به طوری که در مسابقات ربوکاپ مدال‌های زیادی بدست‌ آورد. همچنین حوزه ورزشی هم در دانشگاه آزاد اسلامی ارتقا پیدا کرده است.»

این نماینده در ادامه گفت: «تعداد دانشجویان دانشگاه‌ آزاد مانند سایر دانشگاه‌ها کم شده است که باید به بعدهای دیگر توجه شود. خوشبختانه این دانشگاه توسعه تحصیلات تکمیلی را در دستور کار دارد و لازم است که به موضوعات دیگر نیز توجه شود.»

قمی ادامه داد: «در برخی از مراکز رشد فعالیت‌های علمی کم شده است،‌ امیدواریم که با رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی این نقیصه اصلاح شود.»

انتخاب دکتر ولایتی به عنوان عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی
هم اکنون بخوانید

او گفت: «دانشگاه آزاد اسلامی شعبات متعددی دارد، بهتر است همان طور که آقای دکتر میرزاده دنبال می‌کنند در برخی استان‌ها واحدها تجمیع شوند. همچنین باید وابستگی بودجه دانشگاه به شهریه کمتر شود. البته این موضوع در رویکرد دانشگاه عنوان می‌شود ولی باید با جدیت بیشتری دنبال شود.»

 

منبع: آنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =

دکمه بازگشت به بالا