حمایت ترزا می از توافق هسته‌ای در دیدار با نتانیاهو

نخست‌وزیر انگلیس در دیدار با بنیامین نتانیاهو از توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ حمایت کرد و گفت که اجرای این توافق به دقت تحت نظر است.

به گزارش اعتماد نو به نوشته روزنامه ایندیپندنت، ترزا می نخست وزیر انگلیس روز دوشنبه در دیدار با بنیامین نتانیاهو همتای صهیونیستی خود، گفت که لندن از توافق هسته‌ای با ایران حمایت می کند.

سخنگوی ترزا می پس از برگزاری این دیدار در پاسخ به سوال پایگاه خبریان درباره اینکه آیا انگلیس در اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران به آمریکا خواهد پیوست، گفت: آنچه هم اکنون باید رخ دهد این است که توافق هسته‌ای به دقت اجرا شود. ما به علاوه باید نسبت به رفتارهای ایران در منطقه هوشیار باشیم.

سخنگوی ترزا می همچنین گفت: ما نیز درباره آزمایش‌های موشکی در ایران نگران هستیم. این موضوع در سازمان ملل مورد بررسی قرار گرفت و ما موضع خود را اعلام کردیم.

بنیامین نتانیاهو که برای دیدار با مقام‌های انگلیسی به لندن سفر کرده است در دیدار با ترزا می از وی خواست تا به تبعیت از دولت آمریکا به بهانه آزمایش موشکی اینران، تحریم جدید علیه این کشور وضع کند.

دولت دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا روز جمعه به بهانه اعتماد نو به نقل از برنامه موشکی ایران چند شخص و شرکت را هدف تحریم‌های خود قرار داد که این اقدام با استقبال نخست وزیر رژیم صهیونیستی مواجه شده است.

به نوشته ایندیپندنت، ترزا می همچنین در سخنان خود خطاب به قانونگذاران مجلس عوام انگلیس که پس از ملاقات با نتانیاهو انجام شد، گفت: بریتانیا معتقد است که توافق هسته‌ای با ایران گامی مهم برای برقراری ثبات در منطقه بوده است. ما کماکان از آن حمایت می‌کنیم.

"مفقود شدن" پزشکی که پس از مسمومیت ناوالنی، او را معاینه کرده بود
هم اکنون بخوانید

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 7 =

دکمه بازگشت به بالا