ورود ۱۴۹ تن کیک زرد به کشور

به گزارش اعتماد نو ، علی‌اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی از ورود ۱۴۹ تن کیک زرد به کشور در ۴ محموله پروازی خبر داد و گفت: از هفتم بهمن امسال اولین محموله از چهار محموله جدید کیک زرد وارد ایران شد که محموله چهارم انشاءالله روز سه‌­شنبه ۱۹ بهمن وارد کشور خواهد شد و جمعاً ۱۴۹ تن کیک زرد به ذخایر کشور افزوده می‌شود.

وی در توضیح بیشتر عنوان کرد: همزمان با اجرای برجام و در یک سال گذشته چیزی حدود ۲۱۰ تن اورانیوم وارد کشور کردیم که یک مقدار از آن در قبال اورانیوم با غنای ۳٫۵ درصدی بود که به خارج فرستاده بودیم.

صالحی افزود: این ۱۴۹ تن به اضافه ۲۱۰ تنی که از قبل وارد شده بود جمعا ۳۵۹ تن می‌شود که براین اساس، این میزان به ذخایر کیک زرد کشور افزوده شده است.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: آن قسمی که خوردم و گفتم برخی جاها حتی فعالیت‌های هسته‌ای سرعت می‌یابد، یک مورد آن همین است.

رئیس سازمان انرژی اتمی با یادآوری این نکته که در طول۳۷ سال بعد از انقلاب حتی یک گرم کیک زرد وارد کشور نشده بود، خاطرنشان کرد: الان به لطف الهی با ورود محموله چهارم در روز سه‌شنبه (پس فردا) ۳۵۹ تن کیک زرد در این فاصله یک ساله وارد کشور شده که براین اساس قریب ۶۰ درصد به ذخایر کیک زردمان اضافه شده است.

 

منبع: آنا

مخالف حل مسائل میان تهران و ریاض نیستیم اما آمریکایی‌ها نمی‌گذارند
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

دکمه بازگشت به بالا