باید نشان لیاقت به شهردار تهران داد

رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر تهران پیشنهاد داد که نشان لیاقت در مرحله آواربرداری پلاسکو به قالیباف داده شود.

به گزارش اعتماد نو ، پرویز سروری در جلسه نوبت عصر شورای شهر تهران که به بررسی ابعاد پلاسکو با حضور شهردار تهران در حال برگزاری است با انتقاد از سیاسی کاری بعضی از اعضای شورای شهر گفت: این همه سیاه نمایی به چه دلیل است و محاکمه قبل از قضاوت چه دلیلی دارد؟

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب در پیام ابتدایی خود رسیدگی به حادثه دیدگان را در دستور کار قرار دادند گفت: اما برخی از همان ابتدا آتش سیاسی کاری را برافروختند و این در حالیست که خواهان استعفای قالیباف هستند و به نظر می‌رسد بعد از مدتی خواهان استعفای قالیباف به دلیل بهمن و سیل سیستان و بلوچستان نیز باشند.

سروری با بیان اینکه خاسته استعفا کارشناسی نیست و تنها جنبه سیاسی دارد، تصریح کرد: درست است که باید مقصران حادثه شناسایی شوند اما به نظر می‌رسد برخی به جای شنیدن گزارش دادگاه محاکمه تشکیل داده و متهم را مجرم اعلام کرده‌اند و بر همین اساس می گوییم که هیچ منطقی در پس استعفا نیست.

وی با بیان اینکه باب تشکیل کمیته حقیقت یاب در شورا باز است و به نظر می رسد که به تعداد ۳۱ عضو قرار است کمیته حقیقت یاب تشکیل شود گفت: پالایشگاه‌های کشور بارها آتش گرفت و افرادی سوختند اما هیچ کس نگفت که باید مسئولش استعفا دهند. آیا این سیاسی کاری نیست؟

رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر با بیان اینکه به نظر می‌رسد اتفاقات دیگری در حال رخ دادن است افزود: در این جلسه تعریف من درآوردی از قانون شد به گونه‌ای که دوستان اعلام کردند هر کس به میزان مسئولیت پذیری‌اش می‌تواند از قوانین تفسیر داشته باشد.

واکنش ریاض به حملات اخیر در خاک عراق
هم اکنون بخوانید

وی با انتقاد از سخنان برخی از اعضای شورا مبنی بر اینکه مدرک قالیباف و معاونینش به مدیریت بحران مرتبط نیست گفت: کرباسچی چه کرد؟ آیا مدرکش مرتبط بود، آیا وزرای ما مدرکشان مرتبط بوده است. این در حالیست که در حوزه مدیریت کلان مدرک کارشناسی تاثیری ندارد بلکه باید با تخصص به امورات توجه کرد و حال جای سوال است که یک شهردار چه مدرکی باید داشته باشد؟ آیا مدرک مرتبط با حمل و نقل؟ عمرانی؟ فرهنگی و … مگر شهردار یک مسئولیت دارد که مدرکش مرتبط باشد.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه در مرحله آواربرداری باید نشان لیاقت به شهردار تهران داد گفت: شهردار تهران سفر خود را نیمه کاره رها کرد و به مانند آن مقام عالی رتبه نبود که چند صد نفر کشته شدند اما از سفر خود منصرف نشد.

وی با بیان اینکه برخی معتقدند که تجهیزات کم بوده است گفت: شما بر سر قبری نشسته‌اید که مرده ندارد. چرا که اگر نقصی در تجهیزات باشد قضاوت آن با ما نیست و باید کارشناسان صحبت کنند.

وی گفت: در طول یک دهه اخیر شاهد توسعه دو برابری وضعیت ایستگاه‌ها بودیم و آتش نشانان ما جزء برترین آتش نشانان دنیا هستند اما باید بگویم که بر اساس قانون، تأمین تجهیزات ساختمان‌های بلندمرتبه بر عهده وزارت کشور است.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + هشت =

دکمه بازگشت به بالا