هشدار شدید دولت ترامپ به کره شمالی

به گزارش اعتماد نو  از رویترز، ژنرال جیمز متیس در دیدار با همتای خود از کره‌جنوبی گفت: «هر حمله‌ای به آمریکا یا به یکی از متحدان ما به شکست خواهد انجامید. هرگونه استفاده از سلاح‌های هسته‌ای با پاسخ قاطع و سنگین ما مواجه خواهد شد.»

واکنش اخیر جیمز متیس به توانایی هسته‌ای کره‌شمالی در پی نگرانی‌ها از افزایش احتمال آزمایش هسته‌ای جدید از سوی پیونگ‌یانگ انجام می‌شود.

کره‌شمالی در سال گذشته بیش از ۲۰ آزمایش موشکی انجام داده که در ۲ آزمایش از کلاهک‌های هسته‌ای استفاده کرده است.

کره‌شمالی پیش‌تر آمریکا و متحدانش به ویژه ژاپن و کره‌جنوبی را تهدید کرده بود که با سلاح‌های هسته‌ای به آنها پاسخ خواهد داد. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری جدید آمریکا نیز در ایام کارزار انتخاباتی به کره‌شمالی هشدار داده بود که فعالیت‌های هسته‌ای‌اش را با اقدامی متقابل پاسخ خواهد داد.

متیس در دیدار با وزیر دفاع کره‌جنوبی گفت: «کره‌شمالی همچنان به پرتاب موشک، پیشبرد سلاح‌های هسته‌ای و رفتارها و گفتارهای تهدیدآمیز ادامه می‌دهد. آمریکا نمی‌تواند بیش از این در مقابل کره‌شمالی کوتاه بیاید.»

دولت اوباما در پاسخ به اقدامات کره‌شمالی گفته بود سیستم ضدموشکی تاد را در کره‌جنوبی مستقر خواهد کرد. چین معتقد است استقرار این سیستم ضدموشکی توازن امنیتی منطقه‌ای را برهم خواهد زد.

 

منبع: آنا

تمایل ترامپ به گفت‌وگوی تلفنی با رهبر کره‌شمالی
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

دکمه بازگشت به بالا