شناسایی امضای جعلی با ساعت‌های هوشمند!

اعتماد نو : محققان موفق به توسعه یک اپلیکشن برای ساعت‌های هوشمند شدند که قابلیت تشخیص امضاهای جعلی را دارد.

 به نقل از فیز، امضاهای دستی هنوز هم یک فاکتور قابل قبول هستند که به طور گسترده و به منظور بررسی هویت فرد از آنها استفاده می‌شود.

بانک‌ها، شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی از دستگاه‌های دیجیتال مانند تبلت و یا قلم هوشمند برای تجزیه و تحلیل و بررسی امضای افراد استفاده می‌کنند.

این اپلیکیشن جدید ساعت‌های هوشمند را که در حال حاضر یک نفر از هر شش نفر در سراسر جهان از آنها استفاده می‌کنند، قادر به بررسی امضاهای دستی می‌کند.

به این دلیل که ما در زندگی روزمره خود، با امضاها سر و کار زیادی داریم، محققان تصمیم به توسعه نرم افزاری گرفتند که امضای کاربران ساعت‌های هوشمند را مورد بررسی قرار دهد.

امضا بر روی یک پد دیجیتال یا با استفاده از یک قلم الکترونیکی، جایگزین امضا با قلم و کاغذ شده اما این گزینه‌ها اغلب نیازمند وجود دستگاه‌های خاص و سنگین است.

اما این نرم افزار جدید، هر ساعت هوشمندی را به یک متخصص تأییدکننده امضا تبدیل می‌کند.

این فناوری از داده‌های حرکتی(حرکات مچ دست یک فرد که توسط یک شتاب سنج یا ژیروسکوپ اندازه‌گیری می‌شود) برای شناسایی امضای افراد در زمان امضا کردن بهره گرفته و پس از آن، امضا را در طبقه بندی واقعی یا جعلی قرار می‌دهد.

محققان این فناوری جدید را بر روی ۶۶ نفر آزمایش کردند. در این آزمون تمام ۶۶ نفر مجهز به ساعت‌های هوشمند بودند و از هر یک از آنها خواسته شد تا با استفاده از قلم‌های مخصوص دیجیتالی، ۱۵ نمونه امضا را بر روی یک تبلت ثبت کنند.

2.5 برابر شدن حمایت بانک تجارت از صندوق های پژوهش و فناوری الگویی برای سیستم پولی
هم اکنون بخوانید

سپس به این شرکت‌کنندگان فیلم‌هایی از امضاهای افراد دیگر نشان داده شد و از آنها خواسته شد در تا زمانی که در اختیارشان گذاشته شده بود، ۵ عدد از این امضاها را جعل کنند.

ساعت‌های هوشمندی که به این نرم افزار جدید مجهز بودند با موفقیت و دقت و صحت بالا توانستند این امضاهای جعلی را شناسایی کنند.

در حال حاضر محققان این پژوهش نخستین گام را در جهت تجاری سازی این فناوری جدید برداشته‌اند.

پژوهشی که در زمینه این فناوری انجام شده نیز در arXiv به چاپ رسیده است.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

دکمه بازگشت به بالا