یک روز هم غنی‌سازی در کشور تعطیل نشده است

به گزارش اعتماد نو ، سید عباس عراقچی عصر امروز در شورای اداری استان قم که در تالار معصومیه(ع) برگزار شد، با بیان اینکه آتش‌نشانان همانند رزمندگان دفاع مقدس نشانه ایثار، فداکاری و قهرمانی یک ملت هستند،‌ اظهار کرد: انقلاب اسلامی به ما عزت و افتخار داده و ایران را به یک قدرت بزرگ جهانی تبدیل کرده است که این واقعیت مبالغه و شعار نیست.

وی با تاکید بر اینکه ایران اسلامی ۳۸ سال پرتلاطم را پشت سر گذاشته است، اضافه کرد: قدرت‌های مختلف تلاش بسیاری کردند تا ملت را شکست دهند و اجازه ندهند که ملت روی پای خود بایستد اما ملت ایران با رهبری امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری مسیر را با مقاومت و مجاهدت طی کردند و اکنون بعد از چهار دهه کشور در موقعیتی قرار دارد که به عنوان قدرت نخست منطقه شناخته شده و در سطح بین‌الملل تاثیرگذار است.

معاون وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: ایران اسلامی نسبت به دیگر کشورها در اوج قدرت قرار دارد ثبات سیاسی که در این کشور مشاهده می‌شود در منطقه بی‌نظیر است مشارکت مردم در انتخابات و در عرصه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی برگ برنده نظام اسلامی است در انتخابات گذشته ریاست جمهوری ۷۳ درصد مردم شرکت کرده‌اند که این مشارکت در کشورهای غربی آرزوست.

وی با اشاره به اینکه انتخابات پارلمان اروپا با حضور ۳۰ درصد مردم برگزار می‌شود، تصریح کرد: مردم بزرگ‌ترین عامل قدرت نظام اسلامی هستند و اتکای جمهوری اسلامی ایران بعد از خداوند متعال به مردم است.

عراقچی با بیان اینکه حضور مردم بزرگ‌ترین رمز ماندگاری انقلاب اسلامی است، اضافه کرد: بعد از گذشت ۴۰ سال مردم از انقلاب اسلامی حمایت کرده و در عرصه‌های مختلف حضور دارند توان دفاعی نظام اسلامی در اوج خود قرار دارد به میزانی که قدرت‌های بزرگ جهانی نمی‌توانند به حمله به ایران فکر کنند با وجود تهدیدات مختلف توان دفاعی به میزانی است که هیچ فردی نمی‌تواند تصور حمله را داشته باشد.

تصمیم سیاسی تهران برای انعقاد قرارداد گرفته شده/ فضای کنونی آمریکا برای امضای توافق مناسب‌تر است/ ابتکارات دیپلماتیکِ خارج از چارچو‌ب‌های «رسمی»، راه رفع بی‌اعتمادی میان ایران و آژانس
هم اکنون بخوانید

وی با بیان اینکه توان موشکی قدرت برتر منطقه را برای ایران رقم زده است، تصریح کرد: ‌این دستاورد را مدیون رزمندگان کشور در سپاه و بسیج هستیم.

عراقچی از تحریم‌های اقتصادی به عنوان اصلی‌ترین نقشه دشمن برای تضعیف ملت ایران یاد کرد و گفت: این تحریم‌ها در مرحله نخست با مقاومت مردم شکست خورد چراکه آنها همه مشکلات اقتصادی و فشارها را تحمل کردند اما سر مقابل دشمن خم نکردند و به زانو در نیامدند؛ هیچ فردی در نظام اسلامی اجازه نداد که بخشی از کشور فلج شود و این تحریم‌ها قدرتمندی‌های نظام اسلامی را افزایش داده تا حدی که دشمن را مجبور کرد برای رسیدن به راهکاری پای میز مذاکره حاضر شوند.

این عضو تیم مذاکره کننده ایران با بیان اینکه برجام منافع ملت ایران را به دنبال داشته است، تصریح کرد:‌ اینکه کشورهای مختلف جهان با یکدیگر متحد شدند و مقابل ایران ایستادند در تاریخ روابط بین‌المللی کم‌نظیر است؛ ایران اسلامی اثبات کرد که می‌تواند در سطح قدرت‌های بزرگ مذاکره کند، دشمن اقرار می‌کند که جمهوری اسلامی ایران یکی از بزرگ‌ترین قدرت‌های جهان معاصر است.

وی با بیان اینکه براساس اطلاعات یکی از موسسات آمریکایی ایران هفتمین کشور بزرگ دنیاست، گفت: دنیا به قدرت ملتی اعتراف می‌کند که چهار دهه مورد فشار کشورهای مختلف بوده اما اکنون به جایگاه‌های والایی رسیده است.

عراقچی برجام را یکی از پایه‌های قدرت ایران اسلامی دانست و یادآور شد: این دستاورد قطعنامه‌های جهانی را شکسته و به عنوان یک دستاورد ایران را به عرصه جهانی برگردانده است،‌ برجام در راستای اقتصاد مقاومتی موانع را برداشته و راهنمای عمل اقتصاد مقاومتی است و امیدواریم جمهوری اسلامی ضعف‌های اقتصادی را برطرف و به عنوان یک قدرت باقی بماند.

ایران یکی از مفرهای روسیه برای رهایی از تحریم‌هاست/ از فرصت نگاه مسکو به تهران در مقطع کنونی به نفع منافع ملی استفاده کنیم/ حضور همزمان پوتین و بایدن در خاورمیانه به نوعی زورآزمایی تعبیر می‌شود
هم اکنون بخوانید

وی از وجود نگاه‌های مختلف نسبت به برجام یاد و خاطرنشان کرد: در سیاست داخلی برجام به موضوعی تبدیل شده که گروه‌های مختلف در مورد آن بحث می‌کنند اما کاری به آنها نداریم چراکه هر موضوعی می‌تواند در رقابت‌های سیاسی مطرح شود البته تا زمانی که منافع مالی را رد نکرده هر چند در برخی اوقات این منافع نیز مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: برجام در حوزه سیاست خارجی چهره جمهوری اسلامی را دگرگون کرده است و شورای امنیت با ایران به عنوان یک بازیگر جدی در عرصه روابط بین‌المللی ارتباط دارد در حالی که در گذشته ایران و اعتماد نو به نقل از برنامه هسته‌ای این کشور را یک تهدید علیه صلح جهانی می‌دانستند به همین علت تعطیلی اراک، فردو و غنی‌سازی را خواستار شدند.

عراقچی با تاکید بر اینکه برجام ۶ مورد از قطعنامه شورای امنیت را لغو کرده است، تصریح کرد: نزدیک به ۲۰ کشور در حوزه فعالیت‌های هسته‌ای صلح‌آمیز وارد شده‌اند.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی در آخرین قطعنامه شورای امنیت پیرامون سوریه مورد احترام قرار گرفته است، گفت: اینکه از ایران اسلامی در قطعنامه خود اسم می‌برند و به عنوان ضامن صلح از آن یاد می‌کنند، نشان از دستاوردهای برجام است.

عراقچی خاطرنشان کرد: اعتماد نو به نقل از برنامه هسته‌ای ایران در اثر برجام نه تنها متوقف نشده بلکه با نظم و انضباط و قوت بیشتری مسیر خود را ادامه می‌دهد؛ صالحی هفته آینده به قم سفر کرده و مباحث مختلف را تشریح می‌کند.

وی با اشاره به اینکه سیاست آمریکا غنی‌سازی صفر برای نظام اسلامی بوده است، گفت: یک روز هم غنی‌سازی در کشور تعطیل نشده است.

منبع:دیده بان ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − نه =

دکمه بازگشت به بالا