تصویب یک فوریت طرح تشکیل کمیته حقیقت‌یاب

به گزارش اعتماد نو از اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای شهر تهران، امروز در انتهای سیصد و بیست و سومین جلسه شورا ،موضوع طرح پیشنهادی کمیته حقیقت یاب حادثه پلاسکو مطرح شد.

احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر تهران در توضیح این طرح دوفوریتی، خطاب به رئیس شورا، گفت: به ما گفتند ۱۴ امضا جمع‌آوری شده و برای دو فوریت شدن طرح نیاز به دو امضای دیگر نیز هست که صبح امروز صابری و دانشور نیز دو فوریت را امضا کردند. اما حالا شما می‌گویید براساس آیین‌نامه باید ۱۶ +۱ نفر موافق باشند، به نظر می‌رسد امضاها را درست نشمرده‌اید. چرا که به نظر امضای دکتر شیبانی محاسبه نشده است.

وی با بیان اینکه آقایان سالاری، حقانی، حکیمی پور، انصاری، تندگویان، حافظی، شیبانی، مختاباد، شجاع‌پوریان، ساعی، دبیر، دنیامالی، دوستی، سرخو، مسجدجامعی،صابری، و دانشور این طرح را امضا کردند، گفت: حالا جدیدی هم می‌گوید طرح را ندیده وگرنه امضا می‌کرده که با احتساب امضای جدیدی تعداد آرا به ۱۸ نفر می‌رسد و دو فوریت این طرح تکمیل شده است.

مسجد جامعی با بیان اینکه اقبال شاکری و مجتبی شاکری نیز با قید یک فوریت طرح را امضا کردند، گفت: دو نوشتار دیگر متعلق به سروری و طلایی در این نامه وجود دارد که متن و نوشته است نه امضا پس از آنجایی که حاشیه‌نویسی عرف نیست، آن را حساب نکردید.

مسجدجامعی با بیان اینکه تعداد امضاها نصاب لازم را دارد بنابراین لازم است که این طرح با قید دو فوریت در جلسه مطرح شود.

عضو شورای شهر تهران در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه خوشبختانه با همکاری چهار بانک ۷۰۰ واحد مجتمع نور به کسبه پلاسکو اختصاص داده شد، گفت: همچنین بانک تجارت موافقت کرده است که سمفونی آتش‌نشانان، یک فیلم سینمایی از واقعه پلاسکو و کتاب خاطرات داوری فرمانده عملیات پلاسکو را تهیه کند.

جمهوریت فقط به معنای حضور مردم پای صندوق رای نیست/ مردمی بودن باید خود را در اقتصاد نشان دهد
هم اکنون بخوانید

وی در ادامه ضمن تشکر از تمامی دستگاه‌ها از جمله مجلس ، دولت، اصناف و مجمع تشخیص مصلحت و غیره که اقدام به تشکیل کمیته‌های پیگیری حادثه کرده‌اند، افزود: هدف از تشکیل این کمیته این است که این مساله در حوزه مدیریت شهری معنا پیدا کند ، ما باید همه صدا‌ها را بشنویم و شورا باید محوریت کار را حفظ کند و از همه گزارش بگیرد و در نهایت یک گزارش واحد به مردم ارائه شود.

وی تاکید کرد: این کمیته برای روشن شدن حقیقت و جلوگیری از تکرار حوادث مشابه است.

تقدیر مسجد جامعی از ترانه علیدوستی و اصغر فرهادی

وی همچنین افزود: جا دارد از ترانه علیدوستی و اصغر فرهادی که به اعتراض سیاست‌های نژادپرستی ترامپ در اسکار حاضر نشدند نیز تشکر کنم.

منبع: آنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 18 =

دکمه بازگشت به بالا