بررسی تفحص از شهرداری تهران با حضور قالیباف در جلسه امروز کمیسیون عمران

اعتماد نو : عبدالکریم حسین‌زاده  با اشاره به برگزاری نشست بعد از ظهر کمیسیون عمران به منظور بررسی تحقیق و تفحص از شهرداری تهران اعلام کرد: با وجود اینکه روال کاری کمیسیون به این صورت است که زمان جلسات به موضوع‌های مختلف اختصاص می‌یابد نشست بعد از ظهر که با حضور قالیباف برگزار می‌شود به طور کامل مربوط به تفحص از شهرداری تهران است.

او ادامه داد: در این جلسه قرار است درباره هر سه محور تفحص از شهرداری از جمله موضوع تغییر کاربری‌ها ، واگذاری غیرقانونی املاک عمومی پایتخت و همچنین موضوع تغییر کاربری‌ها صحبت شود.

عضو کمیسیون عمران با بیان اینکه تقسیم کار خوبی میان اعضا کمیسیون صورت گرفته یادآور شد: قرار است هر یک از اعضا درباره یکی از موضوعات و محورهای این طرح تحقیق و تفحص صحبت کنند و شهردار و دیگر مسئولان شهرداری پاسخگوی باشند.

نائب رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اصرار نداریم که در همین یک جلسه موضوع تفحص از شهرداری را به انتها برسانیم چرا که معتقدیم باید در این رابطه با دقت نظر و رویکرد کارشناسی عمل شود تا شفاف‌سازی مورد نظر انجام شود.

او در پاسخ به این سوال که آیا موضوع حادثه پلاسکو در جلسه بعد از ظهر امروز با قالیباف مطرح نیم‌شود، گفت: طبیعتا در این جلسه قرار است درباره محورهای سه گانه طرح تفحصی صحبت کنیم که مدتی پیش از حادثه پلاسکو مطرح شده بود با این حال یکی از مسائل مورد نظر متقاضیان این تفحص بحث مدیریت شهری و تطبیق مسائل جامع و تفضیلی شهری بوده است.

پیامبر اقتصاد ایران کاندیدا شد!
هم اکنون بخوانید

عضو کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: طبیعتا مساله پلاسکو یکی از هزاران سلولی است که در حوزه مدیریت شهری پایتخت و عدم اجرای قانون می‌تواند مورد پرسش قرار گیرد.

 حسین زاده در پایان تاکید کرد: با این حساب موضوع پلاسکو نیز می‌تواند یکی از نمودهای ضعف در مدیریت شهری باشد که در طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران نیز مورد پرسش قرار گیرد.

منبع: اعتماد نو به نقل از ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =

دکمه بازگشت به بالا