سید حسن خمینی: این انقلاب در دستان نسل های جدید و جوان قرار دارد

به گزارش اعتماد نو به نقل از خبرگزاری آنا، از جماران حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی در مراسم تجدید میثاق هیأت دولت با آرمان‌های امام خمینی(ره) در حرم امام، اظهار کرد: به این نکته اشاره می‌کنم که گام به گام دست ما از دامن شاگردان تراز اول امام کوتاه می‌شود. امسال دو تن از بزرگترین صحابی امام، عزیزان انقلاب و افراد اصلی نهضت یعنی آیت الله موسوی اردبیلی و آیت الله هاشمی رخ در نقاب خاک کشیدند.

یادگار امام ادامه داد: این مسیری است که جبر تاریخ بر ما حاکم می کند. خداوند سایه دیگر شاگردان امام خصوصا مقام معظم رهبری را مستدام دارد. هرچه زمان جلو می رود «دور مجنون گذشت و نوبت ماست/ هرکسی پنج روزه نوبت اوست».

وی اظهار کرد: این انقلاب در دستان نسل های جدید و جوان قرار دارد. همواره باید ارزش ها و آرمان هایی که انقلاب به خطر آنها شکل گرفت را تکرار کنیم و آنها را دائما یادآور شویم.

سید حسن خمینی گفت: ان شاء الله خون پاک شهیدانی که این نهال را آبیاری کردند و امروز درخت تنومند جمهوری اسلامی ایران شده و زحمات خانواده های آنها و دیگر بزرگان انقلاب در آینده به ثمرات بهتری منجر شود.

وی سپس با یادآوری برخی از ارزش های انقلاب اسلامی تصریح کرد: دینداری و پاسداری از ارزش های دینی یکی از مقدس ترین و مهمترین آرمان های انقلاب بود. دفاع از مظلوم، ایستادگی در مقابل ظلم و اجحاف و حق کشی بن مایه حرکت های انقلابی بوده و فرمایش معروف امام نیز می گوید که ما مدافع مظلوم و مقابل ظالم در همه دنیا هستیم.

حضور وزیر امور خارجه پاکستان در حرم امام رضا (ع)
هم اکنون بخوانید

یادگار امام ادامه داد: استقلال و شکوفایی، توانمندی مردم، فقرستیزی و فقر زدایی، از بین بردن تبعیض ها، زندگی بهتر برای آحاد مردم از جمله دیگر آرمان ها هستند.

وی گفت: روزی که انقلاب پیروز شد مؤمنان تصدی حکومت نداشتند؛ امروز مؤمنان بیش از هر زمان دیگری وظیفه دارند دین، کارآمدی دین و کارآمدی ارزش های دینی در بستر جامعه را به مردم و همگان نشان دهند.

سید حسن خمینی افزود: نسل دوم و سوم انقلاب در پیش است و وظیفه نسل اول است که این ارزش ها را با شکوه و جلال خودش منتقل کند. خدا را شاکریم که پس از امام مقام معظم رهبری با تأکیدات بر این ارزش ها و با اشارات مستمر و استقامت بر ارزش ها توانستند نهال برومند گفتمان امام را در جامعه ما بیش از زمان گذشته و بیش از هر زمان دیگری بارور کنند.

وی تأکید کرد: آینده پیش روی ماست و همه ما برای سعادت آینده خودمان، جامعه اسلامی و فردای این سرزمین و نسل های آینده به گفتمان عدالت طلب، صلح آمیز و توانمندی که می تواند زندگی و دنیای بهتر آخرتی سرافرازتر و کارآمدتر برای همگان به ارمغان بیاورد نیازمند هستیم.

یادگار امام ادامه داد: خدا را شاکریم که این امر تاکنون محقق شده و نسل های آینده ان شاء الله بتوانند در سایه گفتمان امام این اندیشه را برای خودشان داشته باشند. همت و تلاش، زحمات طاقت فرسا، همت والا و تدبیر حکیمانه، صبر و حوصله رئیس جمهور و دیگر اعضای دولت را قدر می نهیم.

وی در پایان با ابراز امیدواری از اینکه روزهای خوبی را در ایام دهه فجر شاهد باشیم، بار دیگر درگذشت آتش نشانان غیور را به خانواده آنها و ملت ایران تسلیت گفت.

سیدحسن خمینی از ورود به عرصه انتخابات امتناع دارد
هم اکنون بخوانید

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + چهارده =

دکمه بازگشت به بالا