دسترسی به اینستاگرام و تلگرام سخت شود

به گزارش اعتماد نو  از خانه ملت، جمعی از اعضای کمیسیون آموزش مجلس امروز -دوشنبه- در قم با آیت‌الله مکارم شیرازی دیدار کردند.

در این دیدار آیت الله ناصرمکارم شیرازی اظهار کرد: کمیسیون آموزش، کمیسیونی بنیادی است زیرا شخصیت فرزندان این کشور از مدارس و دانشگاه‌ها شکل می‌گیرد و کمیسیون شما بر این موضوعات نظارت دارند و می‌توانند اثر مهمی داشته باشند زیرا سایر نهادها را می‌توانید تحت نظر داشته باشید.

آیت‌الله مکارم شیرازی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران دو رکن جمهوریت و اسلامیت دارد که اگر هر کدام از این دو نباشد نظام ما زمین می‌خورد. اسلامیت نظام باید از مدارس و دانشگاه‌ها شروع شود و اگر کم و کاستی در این مراکز باشد، اسلامیت متزلزل خواهد شد و به مشکل برمی‌خوریم. یک رکن از دو رکن نظام را شما می‌توانید تقویت کنید.

وی افزود: در زمانی زندگی می‌کنیم که ابزار فساد نسبت به هر زمان دیگری بیشتر است و هیچ زمانی نبوده که امکان گناه تا این حد به آسانی و فراوانی در اختیار کوچک و بزرگ باشد و با توجه به شرایط، همه وظایف سنگین داریم.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه همه بر اهمیت این موضوعات واقف هستیم ولی از باب تأکید تکرار می‌کنم، گفت: باید درک کنیم در چه زمانی و در چه شرایطی قرار داریم و دشمن معتقد است اگر بخش فرهنگی تخریب شود کل نظام تخریب می‌شود و دشمنان بر این موضوع تأکید دارند؛ یکی از ابزارهای آنها فضای مجازی است که غوغا می‌کند و آن طور که به من اطلاع دادند تا ۹۵ درصد از این فضا دارای مفاسد است البته موضوعات خوبی را هم شامل می‌شود اما نشر فسادش بسیار بیشتر است و این موضوع در راستای زدودن اسلامیت نظام است و برای رفع این مشکل باید در کمیسیون خود فکر کنید و توجه داشته باشید که اکثریت مشتری این فضا، جوانان هستند.

کاخ سفید⁩ به دنبال احیای مجدد ⁧داعش⁩ و سلب حاکمیت عراق است
هم اکنون بخوانید

وی با بیان اینکه راه حلی فکر شده و اگر کمیسیون شما هم روی آن کار کند می‌توان این راه را پیش برد تا مشکلات حل شود، افزود: فیلتر مشکل را نمی‌کند بلکه راه‌حل این مشکل تقویت شبکه ملی است. احتیاجات مردم را باید در این شبکه حل کرد، همچنین باید دسترسی به این شبکه ملی راحت و دسترسی به فضاهایی مانند اینستاگرام و تلگرام سخت شود که البته می‌توان برای رسیدن به این هدف پهنای باند را برای شبکه ملی بیشتر کنیم و از فضاهای مجازی که در مقابل این شبکه ملی هستند پهنای باند را کاهش دهیم. باید توجه داشت که شبکه ملی باید جوابگوی نیازهای مردم باشد تا مردم به تلگرام و اینستاگرام نروند.

وی افزود: این یک عزم جدی می‌خواهد که هنوز در قسمت‌های بالا این عزم جدی را نمی‌بینیم. شورای رسیدگی به فضای مجازی داریم اما دلسوزی نمی‌کند. نمی‌دانم چه عاملی دارد ولی این موضوع باید در متن کار کمیسیون باشد تا در آینده شاهد حل این مشکل باشیم.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: آن طور که اطلاع دادند فضای مجازی در موضوع انتخابات نیز می‌تواند موثر باشد و با این شرایط فضای مجازی سر از مسائل سیاسی و اقتصادی نیز در می‌آورد. اگر کسی بر روی این مشکلات شک دارد می‌تواند تحقیق کند.

وی افزود: اکثر طلاق‌هایی که واقع می‌شود مربوط به زوج‌های جوان است که ریشه در ارتباطات نادرست ناشی از فضای مجازی دارد و بعد هم جشن طلاق می‌گیرند، وای به حال ملتی که برای طلاق جشن می‌گیرد.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: تولید بدبینی، اشاعه فحشا، تهمت‌ها، دروغ‌ها و توهین به مقدسات در فضای مجازی انجام می‌شود که لازم است در مقابل آنها واکنش صحیح نشان داد. با همه این شرایط در مقابل دشمنی‌های فرهنگی نباید موضع انفعالی بگیریم.

امیرعبداللهیان موریتانی را به مقصد نیکاراگوئه ترک کرد
هم اکنون بخوانید

زاهدی: دامنه کاری کمیسیون آموزش مجلس وسیع است

در ابتدای این دیدار محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش با ارائه گزارش از عملکرد کمیسیون آموزش اظهار داشت: کمیسیون آموزش یکی از کمیسیون‌های بزرگ از نظر دامنه کاری است زیرا وزارت علوم، آموزش و پرورش، بخش آموزشی وزارت بهداشت، بنیاد علمی نخبگان و سازمان فنی و حرفه‌ای را تحت پوشش قرار می‌دهد؛ همچنین ۱۳ میلیون دانش‌آموز و ۵ میلیون دانشجو داریم که رسالت تربیتی فرهنگی بر عهده کمیسیون است و این وظیفه بسیار سنگین می‌باشد.

رئیس کمیسیون آموزش گفت: برای رسیدن به اهداف کلان انقلاب ، امام و رهبری باید آموزش و پرورش و آموزش عالی در بستر مناسبی قرار گیرند که کار سختی است که باید علیرغم اختلافات سیاسی مصالح ملی را در رأس قرار دهیم تا در خدمت نظام باشیم.

منبع: آنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

دکمه بازگشت به بالا