آیت‌الله شبیری زنجانی: زیاد سیاسی شدن روحانیت و مساجد موجب تضعیف دینداری می‌شود

به گزارش اعتماد نو به نقل از کانال تلگرامی آیت الله شبیری زنجانی، حجت الاسلام حاج علی اکبری، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور، شب گذشته با حضور در دفتر آیت‌الله‌ شبیری زنجانی با این مرجع تقلید شیعیان دیدار و گفتگو کرد.

آیت‌الله‌ شبیری زنجانی در این دیدار، جدا نبودن دین از سیاست را امری «روشن» خواند و افزود: اما اینکه مساجد، زیاد سیاسی بشوند هم به ضرر حکومت است و هم باعث تضعیف دین می‌شود. اگر مساجد به وظایف اولیه و اساسی خود عمل کنند برای حکومت هم بهتر است.

این مرجع عالی‌قدر تشیع تصریح کردند: برخی از آقایان فکر می‌کنند اگر زیاد وارد مباحث سیاسی شوند، بهتر می‌توانند جایگاه روحانیت و یا پایگاه مسجد را حفظ کنند، در صورتی که ما معتقدیم زیاد سیاسی شدن و بروز برخی اختلاف نظرات که اجتناب‌ناپذیر است، برای جایگاه روحانیت و مسجد مشکل ایجاد می‌کند و موجب تضعیف دینداری می‌شود.

آیت‌الله‌ شبیری زنجانی بر ضرورت نگاه تخصصی به مسأله سیاست تأکید کرد و افزود: کسانی که در این زمینه تخصصی ندارند بهتر است از زیاد وارد شدن در مسائل سیاست، پرهیز کنند. حالا اگر کسی تخصص دارد، در مسائل کلی نظریه بدهد مشکلی ایجاد نمی‌کند اما اینکه کسی که تخصصی در علم سیاست ندارد و هر چه به زبانش می آید بدون مطالعه بیان می‌کند ایجاد مشکل می‌کند.

این مرجع تقلید شیعان یادآور شد: این حکومت به نام دین و منتسب به دین تشکیل شده است و حفظ آن از فرائض است، منتهی باید دید چه چیزی به بقای حکومت بیشتر کمک می‌کند؟ رضایت مردم در درجه اول اموری است که می‌تواند به بقای یک حکومت کمک کند و همه ما باید در این مسیر تلاش کنیم.

جنگ اطلاعاتی FBI با ترامپ چقدر جدی است
هم اکنون بخوانید

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 18 =

دکمه بازگشت به بالا