ترزیق گاز UF6 به سانتریفیوژهای نسل پیشرفته IR-8

سازمان انرژی اتمی در بیانیه ای از تزریق گاز UF6 به سانتریفیوژهای نسل پیشرفته IR-8 خبر داد که مرحله مهمّی از روند تحقیق و توسعه این نوع از سانتریفیوژهاست.
به گزارش اعتماد نو  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان  انرژی اتمی، متن کامل بیانیه این سازمان به شرح زیر است:
بدین وسیله به اطلاع هموطنان گرامی می‌رساند، در پرتو الطاف الهی و در سایه همت و تلاش مستمر دانشمندان و متخصّصان این سازمان، در آستانه دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و در راستای ادامه اعتماد نو به نقل از برنامه صلح آمیز هسته ای جمهوری اسلامی ایران مرحله مهمّی از روند تحقیق و توسعه سانتریفیوژهای نسل پیشرفته IR-8 با تزریق گاز UF6 آغاز گردید.
این مرحله مهّم در تحقیق و توسعه غنی‌سازی در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر ادامه بدون محدودیّت تحقیق و توسعه و بر اساس حقوق و تعهدات کشورمان در چارچوب اعتماد نو به نقل از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) صورت می‌گیرد.
سانتریفیوژهای IR-8 یکی از پیشرفته‌ترین سانتریفیوژهای طراحی و ساخته شده توسط دانشمندان کشورمان می‌باشد که آزمایش‌های مکانیکی خود را طی سه سال گذشته با موفقیت پشت سر گذاشته است. ظرفیت غنی سازی این ماشین حدود بیست برابر ظرفیت سانتریفیوژهای نسل اول IR-1 که هم اکنون درحال تولید هستند، می‌باشد.
سازمان انرژی اتمی ایران ضمن عرض تبریک به مناسبت این تحول مهّم در صنعت هسته‌ای کشور به پیشگاه مقام معظم رهبری، ریاست محترم جمهوری و ملّت شریف ایران، مجدداً تأکید می‌نماید که فعالیت‌های تحقیق و توسعه در تمامی عرصه‌های صلح‌آمیز هسته‌ای از جمله غنی‌سازی بر اساس اعتماد نو به نقل از برنامه صنعتی تولید انواع سوخت راکتورهای تحقیقاتی و قدرت در چارچوب اعتماد نو به نقل از برنامة جامع اقدام مشترک (برجام) بدون وقفه و بر اساس اعتماد نو به نقل از برنامه‌های پیش‌بینی شده ادامه خواهد یافت.
توصیه خاتمی بر استمرار حمایت از «روحانی» است
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا