تیم مذاکره کننده هسته ای به مجلس می رود

به گزارش اعتماد نو ،  ابوالفضل حسن‌بیگی نایب رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارائه گزارش یک ساله اجرای برجام از سوی وزارت خارجه به مجلس، گفت: در حال حاضر اعضای کمیته هسته‌ای  مجلس مشغول بررسی این گزارش هستند.

وی افزود: با توجه به اینکه گزارش یک ساله اجرای برجام در زمان سرکشی نمایندگان به حوزه‌‌های انتخابیه‌شان به مجلس ارائه شده، بنابراین اعتماد نو به نقل از برنامه‌ریزی کردیم تا تعدادی از اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در یکی از جلسات کمیسیون امنیت ملی حضور یابند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت‌ملی مجلس تصریح کرد: قرار است پس از نشست‌های اعضای این کمیسیون با اعضای تیم مذاکره‌کننده و برخی مسئولان وزارت امورخارجه، گزارشی تهیه و سپس تقدیم هیئت‌رئیسه پارلمان شود.

وزارت امور خارجه تاکنون ۳ گزارش سه ماهه از نحوه اجرای برجام را تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی کرده است.

برجام که تیرماه ۱۳۹۴ بین جمهوری اسلامی ایران و ۶ کشور امضا شد، پس از تأیید توسط شورای عالی امنیت ملی، مجلس شورایاسلامی و نهایتاً مقام معظم رهبری در تاریخ ۲۶ دی ۱۳۹۴۴ به مرحله اجرا رسید.

پس از اجرایی شدن توافق هسته‌ای، نمایندگان مجلس با تصویب قانون «اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام» وزارت امور خارجه را موظف کردند که هر ۳۳ ماه یک بار گزارشی از نحوه اجرای برجام و میزان پایبندی طرف‌های  مقابل به این توافق را به نمایندگان مجلس ارائه دهد.

منبع: دیده بان ایران

رییس ستادکل نیروهای مسلح فردا به پاکستان سفر می‌رود
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا