واگذاری «فروشگاه قدس مولوی» به کسبه آسیب‌دیده پلاسکو

به گزارش اعتماد نو ، سید حسین هاشمی در جلسه شورای اداری استان تهران اظهار کرد: حادثه پلاسکو هشداری برای مدیران و دستگاهها است؛ ‌پیش‌بینی و پیشگیری، از اصول مدیریتی در استان تهران است و هر چند در بخشهایی در پیشگیری موفق عمل کردیم اما حوزه‌های خدمات‌رسان نیازمند بازنگری مجدد است.

وی ادامه داد: حادثه پلاسکو دلسوزی و حمایت مردم ایران را یکبار دیگر نشان داد و گروههای زیادی برای حل مشکل آسیب‌دیدگان این حادثه اعلام آمادگی کرده‌اند.

استاندار تهران با اشاره به اختصاص مکانهایی برای فعالیت مجدد کسبه ساختمان پلاسکو تاکید کرد: فروشگاه قدس مولوی و شهرک صنعتی قرچک با مسئولیت رئیس اتاق اصناف تهران برای کسبه پلاسکو پیش‌بینی شده است.

هاشمی عنوان کرد: ‌تهران خیلی آسیب‌پذیر است و لازم است ستاد ملی بحران برای خدمات رسانی ملی و استانی راه‌اندازی شود.

وی ادامه داد:‌ زمین ۱۰۰ هکتاری در جنوب غرب فرودگاه امام (ره) و زمین ۴۰ هکتاری جنوب مرقد امام (ره) برای احداث ستاد ملی بحران پیش‌بینی شده است و امیدواریم هرچه سریعتر راه‌اندازی شود.

استاندار تهران تصریح کرد: تجهیزات آتش‌نشانی همزمان با توسعه شهر باید مدرن شوند.

هاشمی درباره اعطای تسهیلات به روستاها و مناطق عشایری استان اظهار کرد: استفاده از تسهیلات در نظر گرفته شده فرصت خوبی برای روستاها به‌دنبال دارد و ایجاد مجموعه‌های فرهنگی و گردشگری در روستاها و مناطق عشایری مورد استقبال است.

وی با بیان اینکه عده‌ای برای بازدید از مناطق عشایری از خارج کشور تا ۳ هزار دلار برای هر شب می‌پردازند، گفت: فرمانداران پیگیر اعتماد نو به نقل از برنامه‌ریزیها برای ارائه طرح باشند و تا پنجم اسفند ماه به فرمانداران و دستگاههای اجرایی فرصت داده می‌شود تا طرحهای خود را برای دریافت تسهیلات روستایی و عشایری ارائه دهند.

قیمت طلا، سکه و دلار در بازار امروزشنبه 16 مهرماه1401
هم اکنون بخوانید

منبع: دیده بان ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 20 =

دکمه بازگشت به بالا