امیرعبداللهیان با سیدحسن‌ نصرالله دیدار کرد

به گزارش اعتماد نو ، دبیرکل حزب‌الله در این دیدار رژیم تروریسم پرور صهیونیستی و تروریسم تکفیری را دو روی یک سکه و تهدید منطقه خواند و موفقیت مذاکرات سیاسی سوریه را منوط بر تفکیک تروریست‌های شناخته شده از سایرین و مبارزه جدی با تروریسم دانست.

وی با اشاره به اهداف جاه‌طلبانه رژیم صهیونیستی، تحرک برخی کشورها در برقراری رابطه پیدا و پنهان با تل‌آویو را تقبیح کرد و پیامدهای منفی آن را بر منطقه برشمرد.

سیدحسن نصرالله پایداری سوریه را در مبارزه با تروریسم ستود و اضافه کرد: صهیونیست‌ها از هیچ تلاشی برای تخریب چهره اسلام و تضعیف و تخریب کشورهای اسلامی دریغ نمی‌کنند و ما با قدرت در مقابل جاه‌طلبی‌های رژیم اشغالگر قدس ایستاده‌ایم.

طرفین در این دیدار ضمن بررسی تحولات منطقه، تمرکز بر راه‌حل سیاسی در سوریه، یمن و بحرین را مورد تاکید قرار دادند و بر ضرورت وحدت کشورهای اسلامی حول محور فلسطین و قدس تاکید کردند.

امیرعبداللهیان از نقش برجسته حزب‌الله و مقاومت و شهدای مقاومت و مدافع حرم تجلیل کرد و یادآور شد که جمهوری اسلامی ایران ضمن حضور فعال در عرصه مذاکرات سیاسی سوریه، کماکان کمک به سوریه و عراق در مبارزه با تروریسم را با قوت در دستور کار خود دارد.

همچنین دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل و دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از فلسطین همچنین با رمضان عبدالله دیدار کرد. در این دیدار آخرین تحولات فلسطین مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

امیرعبداللهیان همچنین در دیدار جداگانه با اسامه حمدان، عضو دفتر سیاسی حماس دیدار و گفت‌وگو کرد.

منبع: اعتماد نو به نقل از ایلنا

ترامپ دیگر کمتر درباره کروناویروس صحبت می‌کند
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + چهار =

دکمه بازگشت به بالا